Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan hozzák elő galaxisunk...

Hogyan hozzák elő galaxisunk képét az ilyen fotókon?

Figyelt kérdés

[link]


Szabad szemmel ezt nem lehet látni.


Árnyék/csúcsfény kompenzáció? Vagy?


2017. ápr. 3. 11:49
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Lehet, hogy félreértelek, de... több perces expozícióval. Vagy ez evidens számodra? Mert akkor nem értem a kérdést...
2017. ápr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

- Lehető legkevésbé fényszennyezett helyről fotóznak.

- Rendkívül tiszta időben.

- Megfelelő expo időt kiválasztva (elég hosszú)

- megfelelő felszereléssel. (Váz, obi, állvány)

2017. ápr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A másik dolog a megvalósításban az a fényszennyezettség-mentes helyszín, ami sokat dob a minőségen.


Volt olyan hírhedt nagy áramszünet az USA-ban, amikor rengetegen telefonáltak be a segélyhívóra azzal hogy mit látnak az égen. Pedig csak a csillagok voltak, amit addig elnyomott a város fénye, és soha nem látták akkora mennyiségben és fényerővel azokat az emberek.

2017. ápr. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szirty ***** válasza:

"több perces expozícióval."


Több perc alatt a kamerához képest a csillagos háttér elmozdul a föld forgása miatt. Ezért a kép elmosódna, a csillagok csíkot húznának a képen. Ezt el lehet kerülni ha a kamerát tájolt "óraműves" állványra rögzítik így a kamera követi a mozgást és a háttér nem mozdul be.


Akkor viszont a földi tájkép mozdulna be pont ugyanannyira nem? :)

2017. ápr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

"Akkor viszont a földi tájkép mozdulna be pont ugyanannyira nem? :)"


Amit viszont külön is le lehet fotózni.

2017. ápr. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#4


Köszönöm!


Azért van itt olyan is aki értelmes választ tud adni a sok kioktató, fikázó, műveletlen nagyokos között!

2017. ápr. 3. 13:13
 7/10 Szirty ***** válasza:

"Amit viszont külön is le lehet fotózni."


Pontosan! Ez is egy megoldás. De ez már szerkesztést jelent. Jó tudom nem volt kitétel hogy szerkesztés nélkül...

De akkor magam is megrajzolhatnám az egészet, fényképezni sem kellene.

2017. ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem, mit vélsz kioktatásnak abban, hogy elbizonytalanodtam, vajon hogyan érted a kérdést?


Avval egyébként tisztában voltam, hogy speckó óramű szükséges ehhez... ár szinte vártam, mikor köt bele valaki az elsőnek írt válaszomba az óraművel...


Ha az ember megír egy tényezőt, akkor baj, csak mert nem írtam meg a többi tényezőt is?


Nem értelek, kérdező...


Jóindulattal megírtam egy tényezőt -a hosszú expozíciós időt, hogy vajon erre gondoltál-e, vagy félreértem-e a kérdésed-, várva, hogy reagálsz rá, hogy hogyan értetted a kérdésed, mert tényleg bizonytalan voltam ebben.

Ez nem fikázás volt részemről, hanem szó szerint nem voltam biztos abban, hogyan érted... Erre belém kötöttél... Különös...


Máskülönben meg ha valaki azt kérdi, mi az az elefánt, és megírom, hogy hosszú az ormánya, akkor ennyi erővel hozzád hasonlóan belém köthetett volna a kérdező, hogy "hülye kötözködő vagyok", mert nem írtam meg, hogy négy lába van az elefántnak. "Hülye vagyok", mert csak a hosszú ormányát említettem meg...


Kérlek, kérdező, gondolkozz, mielőtt ítélkezel. És kérdezz vissza, légyszíves, ha (te is) bizonytalan vagy abban, mit akarhat a másik fél. Én rákérdeztem, jól értelek-e, ezért nem folytattam egyelőre a többi tényezővel, hogy óramű is kell stb, de máskülönben se kötelező minden tényezőt megadni egy válaszban, ha csak felsorolás jellegű.

2017. ápr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az objektíved gyújtótávolsága megszorozva 1.6-al (csak ha Aps-C szenzoros a géped!) és az az 500-ban egyenlő a maximum expozíciós idővel mielőtt a csillagok bemozdulása a képen megjelenik. Ezt alkalmazd. Legalább 2.8-as rekeszű objektívvel kell fotóznod, és nem Pesten vagy valami városban mert sok a fényszennyezettség, szóval nem látható a Tejútrendszer. Ha a mélyég-objektum fotózásba is bele akarsz merülni akkor kell egy valamilyen fajta csillagkövető műszer, mint a Vixen Polarie vagy az IOptron SkyTracker, és egy teleobjektív, és kB 300 kép amit majd beleraksz egy ehhez kitalált programba ami úgy fél-automatába elintézni neked a dolgokat. Annyira ebbe nem vagyok benne, de még 18-55-ös kit objektívvel is lehet egy 10000 fős városban tejutat fotózni. Ha teljesen új vagy ebben akkor azt mondom hogy nézd meg őket: Lonely Speck, Nick Page, AstroBackyard. Ők jó tutorialokat készítenek.
2017. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8


akinek nem inge ne vegye magára!

2017. ápr. 19. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!