Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogy lehet ilyen lágy hatást...

Hogy lehet ilyen lágy hatást elérni videókon, fotókon?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=ONWfX8CCjvE

A csaj elég majomnak tűnik, de nagyon tetszenek a fények és a lágy kép (így egyszerűbb megmutatni, mint leírni...)

Megvilágítás, kamera típus és beállítások érdekelnének. Mire kell figyelni, hogy lehet hasonlót elérni?


Kezdő vagyok ezen a téren, köszi.



2016. nov. 8. 10:52
 1/9 anonim válasza:
0%
Szerintem a lagy szinek mindenutt. Meg a gyertya. Es ezek osszhangjaval lehet elerni ilyen hatast.
2016. nov. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lágy hatást részben lágy rajzolatú portréobjektívvel, illetve szórt fényekkel lehet elérni.

A mutatott videón én nem látok semmi lágyságot.

2016. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Érdemes házilag próbálkozni softbox készítéssel, derítőlapokkal?
2016. nov. 8. 11:44
 4/9 anonim ***** válasza:

Persze! A képet az alkotó készíti, nem az eszköz.

Ha az embernek tehetsége van, de millió nincsenek, akkor egy kis érzék a barkácsoláshoz is, nagyon hasznos.

2016. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
A derítőfény és egy tonna smink, pasztell színek, plusz nagy felbontású kamera jó fényértékkel.
2016. nov. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
szerintem lágyság alatt arra gondolsz, hogy csak a csaj szeme/arca éles és minden más, különösen a háttér életlen. ezt kis mélységélességnek hívják. csak egy kis tartomány éles a képen és emiatt van a háttér elmosódik. ilyet jellemzően nagy fényerejű (2.8 vagy annál kisebb f értékű) objektívekkel, minél nagyobb gyújtótávolság használatával (50 mm és afölött) és azzal lehet elérni, hogy a fotóalany/téma és a kamera közt minél kisebb a távolság, a téma és a háttér között pedig minél nagyobb. kevésbé fényerős, vagy jó minőségű objektívekkel is el lehet érni hasonlót, csak nem lesz ennyire szép.
2016. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, a mosódott háttérre is...

Akkor a csaj csak azért tűnhet olyan egyenletes, ragyogó bőrűnek, mert 10 kg alapozó van rajta?

2016. nov. 9. 18:12
 8/9 acelsziv ***** válasza:
Meg 3 óra photoshop utána.
2016. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Videót nem tudsz photoshoppolni ;)
2016. nov. 10. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!