Első DSLR-nek Canon?

Figyelt kérdés

Eddig kompaktokkal fotóztam, de mindig is vágytam már a nagyobb tudásra. A teljes manuális beállításokra.

Most vehetnék egy Canon 700D fényképezőgépet, 18-55-ös KIT objektívvel.

Használtat nem szeretnék.

Az lenne a kérdésem, hogy képminőségben milyenek a KIT objektívek? Egy nyaralás lenne fotózva vele, meg a hétköznapokban. Később lenne akár használt objektívre pénz.

Meg még annyi, hogy egy zárcsere után (tudom, hogy nem olcsó, de a képek megérik) romlik-e a képminősége? Mennyire lesz utána megbízható?



2017. ápr. 19. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem egy nyaralás-fotózást teljesen felesleges teljesen manuálisan állítani. Nem attól lesz jó a kép hogy manuálisan állítod...


Ha tényleg szeretnéd élvezni egy ilyen gép előnyeit akkor egy fényerős obit még vennék hozzá.


Mondjuk ilyet, vagy jobbat


[link]

2017. ápr. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

(gondoltam én is, hogy nem kell teljesen manuálisan egy nyaralás.. :) )

Az objektívre csak a nyaralás után lenne pénz. Addig nagyon rossz ez a KIT-objektív?

2017. ápr. 19. 11:24
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]

Vagy itt milyen variáció lehet a legjobb alap objektívekből? (sajna különre most nincs pénz)

2017. ápr. 19. 11:26
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
A kit obik nem arra vannak hogy úr isten milyen fotókat csináljon az ember, a tanulásra és a dslr fotózás megismerésére pont elég. Én inkább ajánlanék egy nikon d5300-at. Én jobban szeretem a nikon gépeket, az 5xxx széria meg kifejezetten jó. Tudom, írtad hogy nem szeretnél használtan, de inkább vegyél egy akármilyen gépet használtan, szép állapotban fele annyiért és mellé egy normális obit, mert még zárcserével is kevesebb-ben vagy szerintem. a zár csere után ugyan olyan jó a képminőség, ha nem akkor valamit a szervizben nem úgy csináltak ahogy kellett volna.
2017. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A 18-135 ös obi eléggé jó.
2017. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

A Canon EF 50mm f/1.8 STM sem nagyon sokkal jobb képminőség szerintem mint egy jobb minőségű kit objektív csak fényerős.


18-55 IS II. már egy jobb fajta kit obi mint a DC amivel az 1300Dt szokták adni

2017. ápr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És már ismered az alapvető fogalmakat? Mert én nem ruháznék, be rögtön egy ilyen gépre. Nyaralás során (főleg, ha csoportos, szoros időpontok vannak) nem nagyon lehet kivitelezni, hogy legyen idő még a manuális funkciókkal is babrálni. Pláne, ha nincs még a "kisujjadban". Amúgy ez az objektív nem nagyon jó semmire. "mindenre jó, de semmire se igazán" Nem elég nagylátószögű (28,8), nem is igazán tele (88), a fényereje meg...szinte semmi. Persze sima nyaralásnál lehet használni, de aki manuálisan szeretne fotózni annak jobb objektív is kell.

Ez az obi tökéletes arra, hogy aki még nem biztos, hogy mi neki a legjobban tetsző téma, addig ne kelljen 10 objektívet vennie. De nem kell tőle sokat várni.

És a géptől se. Nem rossz, sőt egy jobb objektívvel pláne, de attól még, hogy valami dslr, nem lesznek tőle automatikusan jobbak a képeid. A szép kép a fotóstól függ, a fényképezőgép csak egy eszköz:)

(ez most így visszás, főleg, hogy előbb szidtam az objektívet, de a kompozíció, meg a témaválaszás, a látásmód nem megvehető)

2017. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sokat segítettetek! :)

2017. ápr. 21. 13:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát, én nem ismerem az IS STM kit obit, de ez a lap megbízható, és jókat ír róla:

[link]

Azt kissé megrökönyödve olvasom, hogy ez a gyújtótávolság-tartomány nem jó semmire, mert a Duna bal partjáról a jobb oldalon ciripelő tücsök bajszát lekapni tényleg nem elég, de azért a 28 mm (átszámolva) az sosem volt rossz érték, hiszen volt, amelyik objektívcsaládnál sokáig csak 35 mm volt "a" nagylátószög. Az, hogy ma van akár jobb is, az egy dolog. Tele irányba meg, hát, lásd: tücsök.

2017. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!