Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik a jobb fényképezőgép?...

Melyik a jobb fényképezőgép? CANON EOS 1300D + 18-55 mm DC Kit vagy NIKON D3300 + AF-P 18-55 VR Kit?

Figyelt kérdés
Szeretnék várásolni kezdő szintű DSLR fényképezőgépet, kizárólag hobbi fotózásra kellene. Elsősorban makróképekre, tájképekre, portékra. Melyik készit jobb videót? A képek mellett nekem az is számitana melyikkel tudok szebb felvételeket késziteni? Légyszi akinek van tapasztalata ezzel a 2 géppel irja le. Előnyök, hátrányok. Köszi előre is.

2017. ápr. 26. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Videózni Canon STM objektívvel.


Makrózni makró objektív kell (vagy közgyűrű, vagy harmónika kihuzat, vagy stb).


Portréhoz elég harmatos az 55 mm (még APS-C szenzoron is határeset).

2017. ápr. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az 1300D jó belépőszintű kezdő DSLR.

Az 1000D-t és az 1200D-t ismerem, ezek a sorozat korábbi tagjai és ezek amatőröknek jók voltak.


Sajnos a Nikont nem ismerem. De az is jó márka.

Pl. binokulárjukat ismerem Nikonéknak és kezdőknek az a legjobb. Én úgy tudom kezdők az m42 menet szabvány miatt szoktak Canon DSLR-t venni, hogy 20-30 000 Ft-ért tudjanak hozzá régi fémvázas, manuális teleobit vásárolni. Pl. egy Tair 300-at. Vagy egy Zeiss Sonnart, 300-as az is. És állványról fotózni. Én is amatőr vagyok.

2017. ápr. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 acelsziv ***** válasza:
Megnézhetsz teszteket de sok különbség nincs. Vedd amelyik jobban passzol hozzád.
2017. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a későbbi olcsó, öreg m42 teleobik miatt a Canont választottam.

Természetfotózáshoz, tájfotózáshoz, csillagászához.

Szerintem se lehet nagy különbség. Egyik se rossz kezdőknek.


Talán kézbe véve dönts!

2017. ápr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 acelsziv ***** válasza:
Ha adatok kellenek meress rá a cameradecision.com oldalon. Jóllehet fentebb írtam hogy sok különbség nincs azért a Nikon a lényeget tekintve többet tud. Nézz rá és dönts úgy.
2017. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!