Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlotok?

Milyen fényképezőgépet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Ez lenne az első fényképezőgépem. Sokat olvastam már utána (pl.: Digitális fotózás műhelytitkai, táj-és épület fotózás+ rengeteg internetes forrás). A telefonommal fényképeztem eddig, de szeretnék szintet lépni. A határ 100 ezer forint (max. 110, mivel 14 vagyok, ezért még most nyáron se tudok diákmunkát vállalni) Természetesen szóba jöhet használt is, mivel újonnan kb. csak a bridgek és kompaktok jöhetnek szóba, de azokkal nem szimpatizálok a kis szenzor és kevés manuális beállítás miatt. Mindenfélét szeretnék fotózni, de legfőképp tájat, épületeket. [és amatőr szintű csillagfotókat] Számomra a videózás is fontos és a time lapsek. Az utóbbi miatt nem tudom mennyire érdemes mondjuk DSLR-t venni. Nem terhelné meg a rengeteg kép készítés?(pláne ha így is van benne elég sok expo, mivel használt) Szóval lehet, hogy egy milc /mégis kevesebb mechanikus alkatrész van benne, mint a tükrösökben/ lenne a legjobb választás, de ahhoz viszonylag drágák a jobb objektívek. És akkor még kiegészítőim (állvány, szűrők, táska) még nincsenek is...

Összefoglalva:

Szerintetek milyen fényképezőgépet vegyek:

-használtan kb. 100000 Ft-ig

-legfőképp táj- és épületfotózásra,

-time lapsekhez,

-videókhoz?



2017. máj. 27. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha szűkösek a kereteid akkor time lapse-hoz olyan MILCet ajánlanék amin ki tudod kapcsolni a redőnyzárat.


Teljesen felesleges hozzá, mert akkor az úgy sem arról szól hogy tizedmiliméterre sitemmeljen az összes forma a képen. Akkor meg minek csattogtatod a mechanikus zárat a tükörrel egyetemben...

2017. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

És érdemes figyelembe venni a 4/3-os kategóriát is ami lényegesen olcsóbb mint az APS-C, de simán elfogadható felbontást és képminőséget nyújt.


Illetve ugyanazért a pénzért több funkciót és szolgáltatást kapsz.

2017. máj. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sony Alpha 5000
2017. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!