Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D3300-hoz milyen tripodo...

Nikon D3300-hoz milyen tripodot/állványt érdemes venni?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, ezért csak ilyen olcsóbb változatok érdekelnek.

Néztem ebayen vannak olcsók, pár dollárosak. Nem vagyok fotós, ezért nekem ilyen bőven megfelelne, csak néha használnám utazás során hogy stabilan legyen a kamera vagy esetleg egy-egy otthoni szexvideóhoz :D


De a kérdésem az lenne hogy egy ilyen kis tripod el fogja bírni azt a kamerát?

Vagy milyen árfekvésű tripod amit érdemes megvenni?


Köszi



2017. máj. 30. 18:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindez odaírják, hogy hány kiló teherbírású. Egy DSLR géphez 3-4 kilóst érdemes venni, de bátran vehetsz 1 kiló teherbírásút is, ha csak könnyű obival, vaku nélkül, beltéren akarod használni.
2017. máj. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az állványon úgy spórolj, hogy ha egy kis szellő megborítja, akkor nem csak az állványt bukod, hanem a gépedet is. Olcsó állványnak híg a leve.
2017. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" de bátran vehetsz 1 kiló teherbírásút is, ha csak könnyű obival, vaku nélkül, beltéren akarod használni."


Ritka hozzá nem értő tanács!!!


Állványból minél nagyobb teherbírásút kell venni!


A ráírt érték ugyanis arra vonatkozik, hogy hol nem fog összecsuklani, nem fog eltörni semmi a fejben, ekkora tömeget már megtart a gyorscsere rendszer.


Az állványnak viszont nem csak meg kell tartania a gépet összecsuklás nélkül (erre képes az 1kg teherbírású állvány), hanem meg kell tartania bemozgás nélkül, stabilan. Na ezzel a feladattal nem fog megbirkózni.


Nekem 15kg teherbírású állványom van, és egy nagyobb objektívvel 1.5kg rendszer alatt még így is képes beremegni.


Nem szabad, hogy megtévesszen az, hogy mi van ráírva, természetesen nem fogja elejteni a 80 dekás gépet az 1 kilóig méretezett állvány (ezek egyébként inkább kompaktokhoz, meg kis, tenyérnyi camckorderekhez ajánlottak), de stabilan sem fogja megtartani.


A másik probléma, hogy az olcsó állványok sajnos gyakran már új korukban sem túl stabilak (eleve kotyogósak), és nagyon kevés használat után még inkább azok lesznek. Ez nem elektronika, ahol szoftveresen lehet tuningolni a cuccot, ide fém kell, anyag kell, az meg drága.


A kérdés tehát az, hogy mire kell. Ha csak a családot akarod fotózni önkioldóval, szélcsendes helyen, akkor egy 3kg körüli teherbírású állvány már bőven jó választás lehet, ha mondjuk természetfotózásnál használnád, akkor mélyebben a zsebbe kell nyúlni.

2017. máj. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!