Fekete-fehér vagy színes?

Figyelt kérdés

Tudom, persze ez témafüggő, de úgy általában.


Személyszerint úgy vagyok vele, hogy valami szép úgy, de mindig kiváncsi vagyok, milyen lehetett színesben. Egyes képekről meg úgy gondolom, hogy kezdő "fotografik" trükkje, hogy drámaivá, egyedivé tegyék a képeket.

Szerintetek?



2017. jún. 10. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha eltekintünk attól, hogy témafüggő, akkor általában színes, mivel a többség színes képeket készít :D De igazából almát hasonlítjuk a körtéhez, a szürkeárnyalatos kép sosem feltétlenül indokolt, de lehet egyéni döntés, és jó esetben működőképes eredményt kapunk. De ehhez tapasztalat és jó szem kell, tehát én senkinek sem javasolnám, hogy ilyen képeket készítsen, csak ha pontosan tudja, hogy mit csinál, és mi a célja vele.
2017. jún. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen akkor adott pillanatban eldönteni hogy színes legyen vagy fekete-fehér, mivel utólag is át lehet alakítani (jó minőségben), feltéve ha raw-al dolgozunk.
2017. jún. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azét ez a még élő véneknél egészen más, mert akkoriban a fekete-fehér, legalábbis a saját kidolgozásnál, teljesen egyeduralkodó volt. Akkoriban az ember megtanult fekete-fehér műveket értelmezni anélkül, hogy felmerült volna a de szép lenne színesben, vagy a kezdő photography-k trükkje fogalmak egyike.
2017. jún. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2


Akármilyen színes képet egy mozdulattal át lehet alakítani fekete-fehérre (szürkeárnyalatosra) . Nem kell hozzá RAW



Amúgy igazat adok azoknak akik azt mondják hogy célja kell hogy legyen, mert egyébként hatásvadászat az esetek többségében

2017. jún. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én már egy jó éve csak filmre fotózom, és nagyon ritkán használok színes filmet. Szerintem egy fekete-fehér képen nem vonják el a színek, és a velük járó részletek, amik sok esetben feleslegesek a figyelmet a témáról. Mondjuk most pont színes filmet fűztem a Nikon F-be, szenvedek is rendesen, hogy mit kezdjek vele.


Nekem mindenesetre fekete-fehér.

2017. jún. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Színes filmet is ki lehet nagyítani fekete-fehér papírra.


Na de ne ítéljük el a színes fotózást !!!


Aki csak a formákat látja a világból és csak ezt akarja visszaadni az fotózzon fekete-fehérben.


A színek varázsa azoknak van akik látják is! :)))))

2017. jún. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!