Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet érdemes...

Milyen fényképezőgépet érdemes vennem?

Figyelt kérdés
Teljesen amatőr vagyok, gyerektáborokat, családi kirándulásokat, műemlékeket stb... fotóznák. Jó lenne ha belső terekben is szép képeket csinálna. Beállításokhoz nem nagyon értek, általában az automata funkciót vagy a különböző helyzetekre (sport, színpad, naplemente stb...) készített gyári beállításokat használom. 50-60 ezret tudunk rászánni. Jó volna ha jobb fotókat csinálna mint az Iphone 5 telefonom. Ha csak annyit tudó gépeket lehet ennyi pénzért venni akkor úgy gondolom felesleges pénzkidobás fényképezőgépre is költeni. Lehet ennyiért olyan gépet kapni ami megéri?

2017. jún. 11. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Túl sok különbséget nem fogsz tapasztalni. A nagyobb érzékelő miatt főleg gyenge fényben kevésbé zajosodik egy fényképező képe mint a telefoné, meg aztán van optikai zoom, ami a telefonon nincs. Az ötvenezres kategória még nagyon az alja.


Mondjuk ugyanennyiért használtan már lehet hasznos dolgokat találni...

2017. jún. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyi a keret, akkor egy bridge-dzsel jársz jól. Mondanám, hogy használt DSLR de az csak akkor éri meg, ha manuálisan használod. Egy amatőrnek hasznosabb lehet huszon, harminc-szoros zoom, mint a nagyobb szenzor.
2017. jún. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

"használt DSLR de az csak akkor éri meg, ha manuálisan használod"


Ezt a rettenetes baromságot hol olvassátok, gyerekek? Azért találták fel és építik be a gépekbe a rekesz- és záridő-előválasztást, hoyg ne kelljen manuálisan bohóckodni. Az autófókusz is nagyszerű találmány, nem viccből van. Manuális... Nagyon kevés olyan szituáció van, amikor manuális módot kell használni...

2017. jún. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ő akkor is a "point and shoot" kategóriába tartozik- nem sértésből.

Valószínűleg azt se tudja mi a rekesz, a záridő neki előre elnevezett programokra "esti mód", "csillag mód", stb.-re van szüksége.

2017. jún. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ebben igazad van, nem is vontam kétségbe.


De folyton azt olvasom mindenütt, hogy csak az a jani, aki manuális módban használja a dslr-t - holott ez akkora ökörség, mint szódás a lovát.

2017. jún. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Beírtam a keresőbe, hogy bridge és ezeket hozta ki, a általam meghatározott összegig:

[link]

[link]

[link]


Az utolsó Nikon már túl is lépi, de gondoltam megkérdezem, hogy mennyivel jobb mint az első. Ezekről olvastam teszteket is, ott nem írnak rosszakat, de nehéz úgy dönteni, hogy nem értek hozzá. A rekesz és záridőről hallottam már, hogy van ilyen de nem tudom használni és a fényviszonyoknak megfelelően állítgatni, úgyhogy tényleg az automata módokra van nagy szükségem. Használtat nem nagyon merek venni, mivel nem értek hozzá számomra ez kockázatos megoldásnak tűnik, meg jobb ha van rá garancia is. Szóval a fenti háromból melyik volna jó választás? Vagy van még valami ami hasonlóan jó?

2017. jún. 11. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy azonos árkategórián belül nem nagyon van különbség a gépek között.


Amennyiben nem akarsz mélyebbre merülni a fényképészet rejtelmeibe, akkor ne izgasd magad a rekesz, záridő és hasonlók miatt, az automatika az esetek nagy részében egész jól megoldja a feladatot.


A harmadik gép annyiból jobb, hogy fullhd videót készít, kihajtható a kijelzője, meg kicsit nagyobb a zoomja.


Más kérdés, hogy az ilyen hatalmas zoomok ritkán eredményeznek jó képet, célszerűbb közelebb sétálni kicsit a témához. A megapixel se vakítson el, 8-12 már mindenre elég átlag felhasználónak.


Nézd meg, mi fér a keretedbe, hasonlítsd össze az extra funkciókat és ez alapján dönts.

2017. jún. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezek elég hasonlóak. Dönts márkahűség, küllem, fogás alapján. Minőség beli különbség elhanyagolható.
2017. jún. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Annyi lesz a különbség hogy a telefonod felbontása eredetileg 2Mpixel és ebből szoftveresen csinál 7 vagy több megapixelt. Az az a hiányzó pontokat kikövetkezteti egy matematikai modell segítségével.



Ugyanezt egy 50 ezer forintos fényképező gép szoftver nélkül tudja. Azaz annak 5-7 megapixel körül van eredetileg a felbontása és ezt még lehet szoftveresen növelni. A telefonét nem.

2017. jún. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!