Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha veszek egy fényképezőgépet...

Ha veszek egy fényképezőgépet arról kell vagy érdemes írni adásvételi szerződést?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 8. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. Sose lehet tudni mikor lesz rá szükséged, utólag nehezebb megoldani.
2016. ápr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Érdemes.
2016. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az is egy támpont, hogy az eladó hajlandó-e. :) Én egyszer otthagytam egy objektívet, mert ugyan szinte csak humorból kérdeztem, hogy ha kérnék, akkor írna-e, de mivel azt mondta, hogy nem....
2016. ápr. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező adásvételit írni, de mindenképpen érdemes. Egyrészt az adásvételi tisztázza az adásvétel feltételeit, később az eladó nem reklamálhat, hogy nem fizetted ki, stb. Ezen kívül az adásvételi igazolja az üzlet megtörténtét, azonosítja a feleket, így ha bármi miatt igazolnod kéne, hogy nem loptad, hanem vásároltad, akkor az adásvételit tudod használni igazolásként. Igaz ez akkor is, ha tőled lopják el, vagy csak biztosítani szeretnéd, de akkor is igazolja, hogy te legálisan (vagy legalábbis jóhiszeműen) jutottál hozzá, ha például kiderül, hogy te már lopott terméket vettél meg. Szóval egy adás-vételi szerződés sosem árt, még akkor sem, ha nincs rá igazából szükséged - később még lehet.
2016. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És nem árt az sem, ha r

írásos igazolást is kérsz arról, hogy hányszor exponáltak vele. Ha túl sokszor, akkor eleve nem állnék az üzlethez.

És nem elég, hogy az illető azt mondta, hogy... meg karcmentes, újszerű stb.

2016. ápr. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!