Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés
Már egyszer írtam ki kérdést és két gépet ajánlottak amit én drágának tartok. Nekem olyan gép kell amihez nem kell venni még 40.000-ért objektívet venni. Én hobby fotós vagyok, nem ez a szakmám. Ami érdekel: koncertfotózás, tájfotózás, makrofotózás. Nekem ez csak szórakozás. Olyan gépet szeretnék amin könnyű tanulni és nem kell lecserélni egyszer venném meg, nem költenék rá többször. Melyik gép csinál szép képeket? Én Nikonok és Canonok közt gondolkodom azt ajánlották. Néztem egy csomó gépet, teszteket, de tanácstalan vagyok. Az összeg amit költenék rá: max 100.000 Ft.

#fotózás #koncertfotók
2017. jún. 23. 09:01
 1/5 A kérdező kommentje:
A koncerten is nem a fotósárokba állnék, hanem a közönség soraiba, tehát, ha messze van a színpad tudjak közelíteni messzire és ne homályosodjon el. Eddig telóval fotóztam, de nem vagyok megelégedve a minőséggel. Pont két olyan zenekart fotózok akik sokat mozognak. Neotom, R-GO. A reflektorok belevilágítanak és elmos9dik a kép.
2017. jún. 23. 09:06
 2/5 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy csak szórakozás, de olyan igényeid vannak, hogy ennyiből nem fogod tudni kihozni. Még használtan se. (és még mindig nincs olyan gép ami "szép" képeket csinál)

Neked a kéne a váz mellé egy fényerős tele, egy makró és nagylátószögű.

2017. jún. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ilyet vagy ebbe a kategóriába és hobbi szintnek ez tökéletesen megfelel.

[link]

2017. jún. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szép képeket a fotós készít, nem a gép. Lehet neked profi géped is, ha azt hiszed, hogy a szembefénytől mosódik el a képed, akkor az alapokkal van gond.

A koncertfotózás az, amihez nem 40 ezerért, hanem 400 ezerért kellene objektívet venned, és akkor lenne egy olyan, amivel már lehet kezdeni valamit, de még nem profi szint.

A makró külön téma, ahhoz megint külön objektív kell. De nem megyek bele ebbe, mert nem ezt akarod.

100 ezerért van olyan gép, ami mindenre jó, csak tudod hogy vannak ezek... ami mindenre jó, az igazából semmihez nem tökéletes. Bár a telefonnál bármi jobb.

A tájfotózás az mindegy, az a legigénytelenebb téma amatőr szempontból, arra tényleg jó a mobil is. A koncert meg a makró az két tökéletesen ellentétes igény, szóval szerintem vegyél egy nagyzoomos kompakt gépet, és akkor majd meglátod, milyen sz@r képeket készít sötétben, koncertkörülmények között. Persze ha megtanulsz fotózni, és nem akarod mondjuk a vakut használni ilyenkor, meg nem akarsz mozgást fotózni sötétben a rossz fényerejű optikás géppel, akkor 30-ból 1 kép sikerülhet tökéletesen. Csak mosott lesz a zajszűrés miatt...

Ha rám hallgatsz, 100 ezerél ne vegyél gépet, az pénzkidobás. 300 ezer alaphangon, használt dolgokból, amivel elégedett lehetnél.

2017. jún. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Használtan esetleg vehetsz valamit, mondjuk egy 40D-t (40 ezer), meg valami régebbi teleobjektívet (25 ezer körül van egy Canon 100-300 4.5-5.6 USM), de szerintem koncertet fotózni ez még mindig elég gyenge, főleg a fényerő miatt (meg a váz max. érzékenysége is csak 3200...). Én inkább közelebb mennék, és vennék egy régi fényerős manuális objektívet (mondjuk valami 50/f1.8, 10 ezer körül vannak), de mivel még nem próbáltam ilyet erre a felhasználásra, nem tudom hogy alkalmas lenne-e. Szóval koncerten jó minőségben fotózni elég nagy kihívás drága eszközök nélkül.
2017. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!