Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Bejárati ajtóhoz szeretnék...

Bejárati ajtóhoz szeretnék kamerát szerelni, de nem tudom mire kell figyelni, milyen rendszerű legyen stb. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Egy egyszerű, éjszaka is látó (infravörös) kamerát szeretnék a bejárati ajtómhoz szerelni, aminek a képét valós időben látnám egy monitoron, ami bent lenne a falon felszerelve az ajtóm mellett. Ilyen kamera+monitor kombót lehet kapni egyben vagy külön külön kell megvenni mindkettőt? Nem kell nagy monitor, de túl kicsi se legyen, kb 20x15 cm nagyságú tökéletes lenne. És persze mindezt a lehető legolcsóbban nincs több tízezrem erre. Wi-Fis kamerákkal, amit a mobilomról nézhetek és digitális ajtókitekintőkkel kíméljetek, nem olyat akarok.

Ilyesmire kamrákr gondolok, mint ezek:

1. [link]

2. [link]

Ezeket egyáltalán össze tudom kötni valamilyen monitorral? Ha igen kérnék linket is a monitorhoz.

Olyanok írjanak, akik értenek hozzá, köszönöm.



2017. júl. 8. 13:20
 1/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nincs rá szükség, hogy vízálló legyen, mert panel lakásba lesz felszerelve.
2017. júl. 8. 13:24
 2/4 anonim ***** válasza:
Lakók engedélye megvan hozzá?
2017. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát attól függ.. ha írásos engedély kell róla akkor nincs, de szóban megkérdeztem a szomszédokat és nekik nem volt kivetni valójuk.
2017. júl. 8. 14:00
 4/4 anonim válasza:

Én nem kívánok foglalkozni a jogi hátterével egy közösségi térre néző megfigyelő eszköznél, minden esetre a kérdező egy szóval nem mondta, hogy a felvételeket rögzíteni is kívánja, így semmiféle engedély, illetve hozzájárulás nem szükséges adatvédelmi szempontból. Olyan a tényállás, mintha a szomszéd Marika néni folyamatosan kukucskálna ki a folyosóra az ajtókitekintőn.

Technikai szempontból a fenti 2 linken található kamerát garanciális okokból, szegényes technikai paraméterek szempontjából illetve járulékos költségek miatt én nem venném meg. Nem szeretnék belemenni a technikai részletekbe, de a CCD/CMOS chipek nem véletlenül adott méretben készülnek. Mi olyan helyekre, ahol fontos a rossz fényviszonyok közti értékelhető képminőség, CCD fekete-fehér kamerákat szerelünk. A színérzékelés ugyanazon méretű chipen helyet foglal el, így a képminőség rovására megy. A legtöbbszőr az, hogy mi milyen színű, semmiféle információ tartalommal nem bír. A CCD chipek jelen pillanatban rossz fényviszonyok közt még mindíg jobb képminőséget adnak kevesebb zajjal, mint a CMOS technológia, és még nem is tértünk ki az infra megvilágításra, illetve a kérdező ár érzékenységére.

Én biztonsági szempontból, illetve telepíthetőség/ár szempontjából nem vetném el az wifi/IP kamerákat, egyrészt biztonságos, másrészt egy hagyományos kamerának nem csak a tápfeszültséget kell odavinni, hanem a kép átvitelre szolgáló koax, utp, optikai kábelt is.

Én biztos nem foglalkoznék ilyen vaterás/piacos dolgokkal, hanem biztonságtechnikai cégek kínálatából választanék alacsonyabb árú eszközt, vagy még a nagyobb barkácsáruházak kínálatában megforduló akciós csomagok is szóba jöhetnének.

Az biztos, hogy 5290 forintért, vagy 6990 forintért nem lehet kapni értékelhető biztonsági kamerát, ennyiért 15-20 liter benzint lehet venni, be lehet rúgni valami alsó-középkategóriás vendéglátóegységben, vagy egy átlagos napi bevásárlást lehet elintézni.

2017. júl. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!