Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Segítség! Nem fókuszál a...

Segítség! Nem fókuszál a DSLR-em. Szerintetek mi lehet a baja? (többi lent)

Figyelt kérdés

18-55-ös kitobjektívvel használom.

Bármelyik állásba tekerem az obit csak akkor fókuszál ha a tárgy olyan 20-25 cm-re van. Messzebb, közelebb nem. Illetve azt figyeltem meg, hogy amikor próbál fókuszálni (sikertelenül) akkor a tükör hangja után egy kicsi recsegést is hallok. Más objektívvel nem tudom kioróbálni.

Szerintetek mi lehet a baja?

(nem esett le, nem vágtam neki semminek az előző használat óta- akkor még működött- fotós táskában volt)



2017. júl. 10. 14:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Canon? Ha igen, akkor konstrukcios hiba, elszakadt a szalagkabel ami az autofokuszt vezerli. Kell hozza kezugyesseg meg egy rendes csavarhuzo (ph00-s), de van ebay-en alkatresz (canon 18-55 autofocus cable, kb. 6 dollar), szet kell szedni, kicserelni.
2017. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2017. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Az a probléma, hogy én nem igazán tudok szerelni. Viszont találtam olyan helyet ahol ezt megcsinálják: [link]

És itt ezt: "Canon EF-S 18-55 (IS) optika fókusztávolság szalagkábel cseréje, teljes tisztítással 7000 Ft."

Ugye ez kell nekem?

Mert inkább rábízom valakire, ilyen téren semmilyen tapasztalatom és még kézügyességem sincs.

2017. júl. 10. 14:45
 4/8 A kérdező kommentje:
+1: biztos, hogy nem a váznak van baja? Ez ennél az objektívnél típus hiba?
2017. júl. 10. 14:47
 5/8 anonim válasza:
Ruzsa János jó, de nála nagyon nagy, 2-3 hónapos várólista van, azt vedd figyelembe!
2017. júl. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95% hogy az a baja, onnan tudom hogy a sajatomat szetszedtem, megjavitottam es mukodik...
2017. júl. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Beviszed egy normális fotós boltba a gépet-obit és ott rápróbáltok egy másik obit vagy az obidra egy gépet és kiderül, melyik gebaszos.


Azért próbáld mindenekelőtt megpucolni az érintkezőket az obin és vázon, mert tud az is huncutkodni is ilyet;)

2017. júl. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem is csinalja, de ha tekerek egyet rajta akkor elindul. Nem biztos az erintkezesi problema, de nem ertem en sem.
2021. jún. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!