Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképező gép éri meg...

Milyen fényképező gép éri meg egy kezdőnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az elmúlt hónapokban azon gondolkoztam, hogy elszeretnék kezdeni fényképeket készíteni, de totálisan kezdő vagyok benne. Életemben egy fényképezőgépem se volt még. Nem akarom komolyabb célokra használni, csak megtanulni valamilyen szinten, ami elfogadható. És itt jönne az igazi kérdés: Milyen gépet ajánlotok egy kezdőnek és milyen tippeket (yt-s videókat is elfogadok, és nagyon szépen meg is köszönöm).


Árban, amit a gépre rá tudok szánni az a nagyon max 100.000 Ft. Nem kell rögtön a csillagos égre gondolni, mint mondottam csak hobbi szinten akarok megtanulni és ahhoz egy megfelelő gépet megvásárolni.


Köszönöm előre is a válaszotokat! :)



2017. júl. 12. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg el szeretnél kezdeni fényképeket készíteni, akkor legyen először egy kis elméleti alapod, és utána nézz gépet.


Nikon digitális fényképezőgép teljesen jó. pl. [link]

2017. júl. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én lassan 3 honapja egy Canon Dslr-t hajszolok elsőnek ne dslr gépet vegyél inkább valami olcsobb cserélhető obist vagy canon vagy nikon

Dslr akkor éri meg ha ki használod és már fél profi szinten tolod első gépem egy panasonic lumix nem tudom hanyas volt az egy also közép kategoriás gép az kezdőknek bőven jo

2017. júl. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kezdj el telefonnal fotózni és várj ki egy jó akciót.


Közben nem ártana ha eldöntenéd hogy mit is szeretnél fotózni mert nagyon sok mindent egy jó telefonos kamerával is meg lehet valósítani és akkor minek kidobni 100ropit az ablakon...

2017. júl. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mostaniakat látva a panasonic fz300 egészen jó (használtan 100 alatt garival is akad ), de mint minden ilyennél vannak korlátok direkt, de túlélhető.

Benne a manuális lehetőség és egy érdekesség a 16ezres záridő, amely nagyon fürge és egy dslr örül, ha a felét tudja.Az érzékelő magas iso-nál zajos kicsit, de a 2,8-as obi veri minőségben az összes olcsó dslr-hez vehető obikat kegyetlenül, amely makrótól teléig szinte hibátlan.

Mellette még a videózást is megízlelheted manuálisan a 4K-ig.


12 év félprofi dslr gépek használata után ez részemről meglepetés volt.


Elmész egy boltba egy memóriakártyával és készítesz a kiszemelt géppel képeket és otthon elemzed az eredményt, majd kiválasztod a győztest.

2017. júl. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem fotózásra az FZ200 nagyon bejött eddig. A manuális fotózás megtanulására tökéletes (ISO, blende, záridő stb. begyakorlása), a fix fényerős objektív miatt elég jó helyen áll a bridge gépek között. 100K alatt is hozzá lehet jutni, ha meg használtan veszed, a memóriakártya és esetleg egy hordtáska is belefér a keretbe.
2017. júl. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, főleg a 4/5-nek és a 5/5-nek. Holnap megyek, és megnézem a media marktban az összes lehetséges gépet (sd kártyat is viszek). Nagy valószínűséggel a fz200 és fz300 között fogok választani.
2017. júl. 28. 17:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Végére egy canon eos 1300d típusú dslr kamerára jutott a választás.
2017. júl. 31. 18:38
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7


Jöhet egy "L" obi hozzá...így kezdődik a "pénznyelő":DDD

Tartalék akkut ajánlatos beszerezni;)

2017. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!