Canon fényképező 60 fps?

Figyelt kérdés
Fényképezőt szeretnék venni, jelenleg a 700D-750D esetleg 70D között variálok, viszont ahogy olvastam, egyik sem tudja videófelvételnél a 60 fps-t, viszont a hasonló kategóriájú Nikon képeknél a D7100, D5600, sőt még a D3400-as is tudja a 60 képkockát... emiatt gondolom előnyösebb volna a Nikonhoz átpártolnom, viszont ennek volna valami hátránya is, amiben a Nikon gyengébb? mit javasoltok? Canon 80D-ben is gondolkodom, ha már befektetek, esetleg kicsit még gyűjtök hozzá és megveszem a jobbat, de érdekelne a véleményetek. :) Köszönöm

2017. júl. 5. 01:27
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a videó az elsődleges számodra, én csak ezért nem váltanék Nikonra. Canon-hoz le lehet tölteni Magic Lantern firmware-t, ami rengeteg hasznos videós funkcióval bír. Emellett egy ideje már a Canon Dual-Pixel AF technológiát használ a gépeiben, ami nagyjából verhetetlen a piacon jelenleg, ha videóról beszélünk. Tény, hogy ettől eltekintve kicsit lassabban alkalmazkodnak a vásárlói igényekhez, mint azt páran elvárnák, ezt mutatja, hogy a 60 FPS fullHD-ben (mert a korábbi modellekben is van, de csak 720p-ben) csak a Digic7 processzorral bíró gépeknél lett általános. Ilyen például a 80D-n kívül a 77D és a 800D, bár én ezek közül a 80D-t választanám a fejhallgató bemenet miatt, ami elég hasznos tud lenni, ha dolgozol is a gépeddel. Ha ez drága neked, akkor várj még 1-2 hónapot, hogy megjelenjen a 200D, a fentiek videós tulajdonságaival fog rendelkezni, de szinte biztosan olcsóbb lesz mindegyiknél már a megjelenéskor is. Ha azonban nem ragaszkodsz a DSLR-hez, ugyanilyen árkategóriában van a Canonnak MILC gépe is. Az M6 például ugyanezeket tudja csak kompaktabb méretben (az objektív választék persze szűkösebb).


Viszont továbbra sem érdemes csak egy márkát megjelölni. Sokan a Sony termékeket tartják a legjobb ár-érték arányú gépeknek. Habár én profi használatra nem bíznék meg benne a gyors túlmelegedéssel kapcsolatos visszajelzések miatt, de tény, hogy a puszta számokat tekintve (4K, fullHD 120 FPS szinte mindegyik gépnél alap) évekkel a konkurencia előtt jár. De ha nem zavar a kisebb érzékelő, akkor a Panasonic is hasonlóan innovatív, és még a visszajelzések is egyértelműen pozitívak. Mivel nem tudom az igényeidet, ezért konkrét terméket nem tudok javasolni, ezért inkább azt javaslom, hogy nézelődj még kicsit, hogy a legjobb döntést tudd meghozni.

2017. júl. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!