Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Manuális objektív mirrorless...

Manuális objektív mirrorless tükör nélküli gépeken?

Figyelt kérdés

Ha teszem azt egy rekeszállító gyűrűvel rendelkező objektívet adapterrel felteszem a gépre, akkor a rekesz előválasztás hogy fog működni? Honnan "tudja" a gép, hogy milyen rekesz van beállítva? Úgy tudom mérnek fényt manuális obikkal, csak kérdés hogy hogyan. Vagy mégsem, és ugyanúgy manuálisan kell állítani mindent (fókusz tudom eleve nincs, a legkisebb gond ez)mint dslr-en?

Pl. a m4/3 2x gyújtótávja tetszik, lehetne vele madarazni, vagy vadazni, csak nem utólag akarnám korrigálni azt a fél, egy fényérték különbséget. Általában be tudom dslr-en is lőni a szituációt (régi gép, nincs live view), de mégis akadnak feleslegesen elkattintott expok.



2017. júl. 18. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell tudnia ahhoz a rekeszt, hogy fényt mérjen. Mivel manuális objektívről van szó, ezért ahogy állítod rajt a blendét, úgy csukódik be ténylegesen is, és egyszerűen a beérkező fényt méri. Ennyi az egész. Az meg már teljesen mindegy, hogy A, vagy P módba rakod a géped.
2017. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, erre voltam kíváncsi, köszönöm. És mennyire pontosak? Gondolom kis expo korrekció és mindjárt jó lesz a mérés. A másik kérdésem ami még idevág, amelyik rendelkezik szenzor stabival, pl. egy manuális 200mm-es obival is elbír legalább 2 fé-t (iso emelés helyett...)?
2017. júl. 18. 17:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt adott modellnél kell megnézni, a pixinfon ha jól emlékszem tesztelik a stabilizátort is, érdemes megnézni az eredményeket.
2017. júl. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!