Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hány expozíció egy átlagos...

Hány expozíció egy átlagos autófókuszos objektív élettartama?

Figyelt kérdés

átlagosan és nagyságrendileg vagyok kíváncsi a tapasztalatokra.


50ezer

100ezer

vagy messze meghaladja egy váz élettartamát?


okoskodók kötekedők kíméljenek!


2017. aug. 19. 18:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Márpedig okoskodni, és kötekedni fogok.

Abba belegondoltál hogy mire egyszer megnyomod az expo gombot, és készítesz egy képet, addig az objektívvel szórakozhatsz percekig is mire ellövöd a képet? Utána lehet másik kép csípőből megvan. Szóval mi is számít egy obinál nálad 1 exponak...?

Példának az én egyik obimat tudnám mondani. Ha azt nézzük autofókuszos, bár a váz hajtja meg, Nikon 28-70 3.5-4.5 26 éves objektív és még semmi baja. De pl. volt 18-55 AF-S obim is, belső AF motoros, de már közel a végét járta, nyekergett, akadt a mechanika, pedig csak kb. 10 éves volt.

2017. aug. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Bár semmiről nincs fogalmad, de rögtön kezded, hogy okoskodók kíméljenek


Egyébként nem létezik ilyen szám.



Az objektívet ugyanis első sorban nem maga az expo koptatja, hanem az AF (egy-egy tényleges expóra több tucat fókuszálás juthat), a zoomolás (igen, az, hogy ide oda mozgatod a zoomot jobban koptatja a benne található műanyag fogaskerekeket, mint az, hogy elkattintod a gépet, és ezért be kell ugrania a blendének), a képstabilizátor működése sem expó függő.



Egyébként a váznak mennyi az élettartama? Én tudok olyan studióban használt vázat, amivel már közel 1 millió képet lőttek. Persze többször átesett zár cserén, de egy autó élettartamát sem feltétlen abban mérjük, hogy az első vezérműszíj cserénél ki kell dobni ez egy kopó alkatrész, cserélni kell néha.

2017. aug. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Egy jól karbantartott, vigyázott objektív gyakorlatilag egy életre szól, nem tudom honnan vetted ezt a 100 ezres számot.


Egyébként az okoskodós megjegyzésedet nem értem, mert látszólag te magad sem vagy tisztában a dolgokkal... Szerintem a kérdésed az akart lenni, hogy egy DSLR váz zárszerkezete hány expot bír. Erre a válasz az, hogy a gyártók általában 100k expora hitelesítik, de ez nem az jelenti, hogy 100 001. képnél már ki kell dobnod. Ismerek nem egy olyan gépet, amit 400k expoig használtak hiba nélkül.

2017. aug. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"gyártók általában 100k expora hitelesítik, de ez nem az jelenti, hogy 100 001. képnél már ki kell dobnod. Ismerek nem egy olyan gépet, amit 400k expoig használtak hiba nélkül."


Nem, sajnos nem hitelesítik... A 100k a tervezési érték, a gépek 90%-a sokkal korábban megadja magát (a 100-ks gépek pl jellemzően 30-60k között pukkannak el, persze extrém kivételek mindkét irányban vannak).


És a 100k sem igaz, ez a belépő gépeknél jellemző, a professzionális vázakat 150-300k-ra tervezik.

2017. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

#3


Köszönöm az értékelhető választ.


Ezzel a kérdéssel nem vagyok tisztában nyilván azért kérdeztem, de annyit azért konyítok hozzá hogy az AF motor nem fogja kibírni idétlen időkig.... Tehát nyilván a motor meg fogja magát adni, és egy olcsóbb objektív esetében nem éri meg a szervizelés.

2017. aug. 21. 10:15
 6/18 A kérdező kommentje:

Hogy hány km-t fut el egy autó míg roncstelepre viszik.

Há' ki tuggya aztat megmondani?

Van amelyik 150ezret van amelyik 1 milliót. (utóbbi gazdaságtalan fenntartással persze)


Há' akkó most hogy a pcsába lehet ilyen hlységeket kérdezni?


MÉGIS! Egy autó amortizációs költségének számításánál 300-350 ezer kilométert vagy kb. 10 évet szoktak figyelembe venni. Több oka van. Nyilvánvaló hogy lesz olyan autó amit 250ezer km után ki kell dobni és lesz olyan is amelyik elfut 500ezer km-t is.


Mégis van egy átlagos érték amivel számolnak.


Ezért írtam azt hogy "átlagosan és nagyságrendileg" és nem azt hogy percre pontosan mondja meg nekem valaki hogy mikor adja be a kulcsot az objektívem!


De tudtam hogy nem úszom meg a fárasztókat...

2017. aug. 21. 10:28
 7/18 anonim ***** válasza:
Amilyen gyártási minőségek vannak manapság egyébként lehet hogy lősz vele 200 AF képet, és mehet a szervízbe. Ezek már nem azok a jó öreg félkilós fém-üveg objektívek mint régen... Nincs rá válasz, mint ahogy a váz élettartamára sincs. Ez ilyen. #1 voltam, nem fárasztani akartalak, de ez tény.
2017. aug. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
És visszatérve az autós hasonlatodra. Nem mindegy hogy futópadon, tiszta garázsban megy 1.000.000 km-t vagy terepen, városban. Ugyanez van a váznál, obinál is. Minél többet van gyötörve, annál hamarabb kopik.
2017. aug. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8


Hát pont erről beszélek.....!!!!!

2017. aug. 21. 11:43
 10/18 A kérdező kommentje:
Mégis létezik egy átlagos érték ami használható!
2017. aug. 21. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!