Milyen objektívet vegyek?

Figyelt kérdés

Canon EOS 650 D gépemhez milyen objektívet ajánlotok? Jelenleg egy Canon EF 50mm f/1.8 STM van hozzá. Kezdő vagyok, első körben leginkább utazásokon szeretnék fényképezni, tájat, várost, pillanatokat. Zoomobjektívet szeretnék, de nem szeretném, ha ez nagyon rontaná a képminőséget. Mit vegyek figyelembe? Ajánlották például a Sigma DC EX 17-50 F28 objektívet.

Mit gondoltok? Nagyon köszönöm!



2017. aug. 21. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt vedd meg: [link]
2017. aug. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A tamronok tényleg jók és én is egy TELEobjektívet javasolnék elsőnek, nem egy makrót.
2017. aug. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utazási városképekhez teljesen jó a 18-55 IS STM kit. Aztán majd ha lesz gyakorlatod és tudod, mi passzol a stílusodhoz, már magad is jobban tudni fogod, mit szeretnél.
2017. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a 18-55-öst utazáshoz szinte mindig rövidnek találtam. Egyszerűen vannak helyzetek, amikor nem tudsz közelebb menni a témához, és az 55 mm közel sem elég. Én 18-135 alatt nem vásárolnék ilyen célra, inkább egy 18-200, vagy méginkább 18-300-ast néznék (a fent linkelt 18-400-as árkülönbözete szerintem már nem éri meg azt a 100 mm-t). Hogy ezeknek milyen a képminősége? Az újabbaknak egész vállalható, emlékbe eltenni, facebook-ra feltölteni és gyakorolni kiváló. Nyilván nem lesz olyan szép alacsony mélységélessége, és kevés fény mellett sem szuperál annyira, mint az említett Sigma 17-50 f2.8, de a tapasztalatom az, hogy kirándulásra inkább vinnék egy superzoomot (kivéve persze, ha pontosan tudom előre, hogy minden témát meg tudok közelíteni annyira, hogy azt 50 mm-be is be tudom komponálni).
2017. aug. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Az eredeti tervem nekem is az volt, hogy egy nagyobb zoommal rendelkező objektívet veszek első körben, csak sokféle véleményt hallok, olvasok. :)

Az elhangzottak fényében most ezeken gondolkozom.


Canon 18-135/F3.5-5.6 EF-S IS STM

Canon 18-200/F3.5-5.6 EF-S IS objektív

Sigma Canon 18-300/3.5-6.3 (C) DC OS Macro objektív



Árban az előbbi a legbarátságosabb, nem tudom, megéri-e azt a plusz 30-40 ezret rászánni a még nagyobb zoomért, illetve hogy a Canon jobb-e, mint a Sigma...

2017. aug. 23. 16:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Keress mindhárom objektívről teszteket. Ha tudsz angolul, akkor pillanatok alatt lehet találni átfogó, közérthető elemzéseket. Annyit azért hozzátennék, hogy egy dolgot vegyél figyelembe: a 18-135-ösből biztos, de lehet hogy a másik kettőből is van már újabb verzió (előbbi esetében az USM, illetve az USM Nano névvel ellátottak). Óriási különbség a legtöbb esetben nincs, viszont kisebb-nagyobb javítások, fejlesztések vannak, és árban többnyire megegyeznek, de már láttam több olyan boltot, ahol az új verzió volt az olcsóbb.
2017. aug. 24. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!