Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Véleményetek szerint melyik...

Véleményetek szerint melyik érné meg jobban, egy Nikon 1 J5 10-100-as objektívvel, vagy egy Canon m100-as (váz) ( vagy egy Canon M használtan, külföldről)?

Figyelt kérdés

Eddig van egy Canon m10-esem a hozzá tartozó 15-45ös M szériás objektívvel (és nagyon szeretem) de a páromal közösen használjuk, így kezd kevés lenni 4 kézbe, így szintén közös használatra tervezek benevezni egy másik gépre is. Rendeltem már EF-EOS M adaptert, illetve van már egy két (örökség) canon és sigma objektívem.


Az m10-es nagyon tetszik, az egyetlen problémám vele a nagy ISO-knál a zaj, amit jól kompenzál a szoftver.


Az m100-as ahogy néztem a specifikációt, szinte mindenben jobb, és nagyon megtetszett, de félek hogy a magas ISO-s zajosságon nem sokat változtattak, illetve csak a 15-45-ös objektívvel hajlandóak adni, míg a nikonnak az a 10-100-as objektív szeritem egy bomba ajánlat, azzal elég sokáig el lehet lenni.(body 155 000)


A Nikon 1 J5 azzal fogott meg hogy irdatlan nagy a shutter speedje még árban jóval magasabb DSLR-eknél is, és 4K-s videót is lehet vele lőni (persze nagyon alacsony fps-el, de hát mégis) de nem nagyon ismerem a nikont mint márkát, illetve akkor szerezhetek be még egy objektívet. (Nikon 1 J5 10-100mm 4.5-5.6 190 000)


És végül ebay-en találtam Canon Eos M-et 40 ezer körül. Tetszik benne hogy nagyjából ugyan azt tudja mint az m10( a kihajtható kijelzőt nagyon hiányolnám, illetve a wifis csatlakozást és ezzer a remote controlt) olcsó, és az interneten és a piacon nagyon sok támogatás van hozzá mind szoftveresen, mind hardveresen. Viszont régi, és egy darabig nem lesz alkalmam több gépet venni. ( 40 000 forint)


Tudom hogy az én véleményem és a pénztárcám kérdése a dolog, de érdekelne a ti véleményetek, örülnék ha megosztanátok vele. (DSLR-t nem szeretnék )

Köszönöm szépen!



2017. szept. 23. 02:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A Nikonnak CX lapkája van ami nagyjából colos méret

A Cannonnak viszont APS-Cje van.

Ne dőlj be az interpolációnak. A Nikonnal kínlódni fogsz ami a képzajt illeti (gyenge fényviszonyok között)

2017. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Láttam már aps-c szenzoros gépet is használhatatlanul csúnya képet készíteni, mint egy kompakt... nem minden a szenzor, kell alá egy normális szoftver, algoritmus is!


Nikon 1 J5 zaj iso6400-on


[link]


Canon EOS M10 zaj iso6400-on


[link]


Van bármi különbség?...

2017. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt ne mondd, hogy nem látod a különbséget a két kép között. Nézd csak meg pl. a lila szalvétát, még rá sem kell nagyítani hogy lásd a különbséget. Na, ennyit ér a Nikon CX szenzora.
2017. szept. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amit linkeltem, azok jpg fájlok. Fel lehet húzni rawban még szebbre, élesebbre is mint a Canon képe. Nem védem én egyiket sem, de nekem a Canon gépe csak egy játékszernek tűnik. Eleve ez a szappantartó design elég csúnya. Nincs rajta normális program mód állító tárcsa, se semmi más funkció gomb... A Nikon legalább fényképező formájú, és követi a hagyományos vonalat. Én inkább vennék egy Olympus E-pl7-et vagy Panasonic-ot. Fuji csak azért nem mert az antialiasing filter hiánya azért érezhető, főleg videókban.
2017. szept. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, a zajt is lehet csökkenteni utómunkában. Szóval akkor miről is beszélünk?
2017. szept. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Kérlek ne vesszetek össze! én is látom a külsőségekben a kivetnivalót, de szeretném, hogy ez legyen az utolsó szempont... még az sem érdekel hogy milyen gombok vannak rajta, amíg jobb képet lehet vele készíteni.

A szoftveres zajszűrés bár megnyugtatóan jjó a digic6 és 7es szériában, de ha ugyan ezt el tudom érni a számítógéppel, akkor szerintem az nem olyan prioritásos, mint hogy a nyers kép a lehető legszebb legyen. De ez persze csak az én véleményem. Mindenkinek ment a zöld pacsi, köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 5. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!