Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ez a legmegfelelőbb a fotózáshoz?

Ez a legmegfelelőbb a fotózáshoz?

Figyelt kérdés
Abszolút amatőr fotós vagyok, egy Canon 1100D gépem van, és egy futóversenyen kell majd fotóznom a célba érkezőket. Muszáj volt elvállalnom az utolsó pillanatban, de kicsit tartok tőle, hogy elrontom. Arra gondoltam, hogy sport témába állítom be a gépet. Szerintetek ez így megfelelő lesz? Építő jellegű tanácsokat is szívesen várok.

2017. szept. 28. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
A legmegfelelőbb az volna, ha lenne elképzelésed arról, milyen beállítások az ideálisak AZ ADOTT KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT, és annak megfelelően állítanád be a gépet.
2017. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

"Arra gondoltam, hogy sport témába állítom be a gépet."


Kár volt elvállalnod. :(

2017. szept. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem feltétlenül, mert minden bizonnyal sokat fog tanulni belőle. Így vagy úgy.


Mondjuk a kérdező helyében kimennék azonos napszakban egy haverommal és megnézném, hogy az adott fényviszonyok között mit tudok kezdeni egy mozgásban lévő témával.

2017. szept. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Semmi sem jó, ami nem ismersz... azzal csak a szívás van. Ahogy elnézem, sport módban még az ISO-t és az AF pontot sem tudod megválasztani.
2017. szept. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Esetleg tedd rekesz módba, állíts be egy jó tág blendeméretet, és fixen a fókuszt/expozíciót a célvonal területére.
2017. szept. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehető legnagyobb blende, automatikus exp. idő állítás, mozgó célpontra fókuszálás.


Szerintem kb. ennyit tehetsz.

2017. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is Av-vel állok neki ilyennek, de azért csak nem felejtsük el azt, hogy állandó exp idő ellenőrzés kell, mivel annál is van egy témafüggő minimum, amit meg kell határozni, s ha eléri, akor iso-t emelni.

Ha meg bizonyos idő alá nem mehet, akkor Tv is lehetne. Annál meg az alexpos jelzést kell figyelni.

A választás attól is függ, hogy célba egyesével vagy tömegével érkeznek, és hogy mégis mi legyen éles.

Gondolkodás nélkül egyik módszer sem garancia. :)

2017. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk az sem mindegy, hogy 100 méter gyors, vagy egy maraton befutója-e a téma...
2017. szept. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez valami nagyszabású esemény lesz, akkor menj ki, járd körbe a célterületetet, derítsd fel a jó felállási pontokat. Elég szar, ha odamész, és a célnál a tömeg miatt nem látod a beérkezőket. Mint oly sokszor, itt is az embereken van a hangsúly, bátran használd a teleobjektívet, ne csak tömegképek legyenek. Arcok, emberek, mosolyok, pillanatok, ez kell. A pofátlanság határáig nyugodtan vegyülj el, menj közelebb. Ahogy Cápa Robi mondta valaha: "Ha nem elég jó a képed, nem voltál elég közel" És rengeteg képet kattogtass, nyomd neki bátran, sorozatokat is. Ezernyi képből ki lehet válogatni 1-200 használhatót, de ha csak össz. 30-at viszel haza, akkor már szorulhat a kapca. Én pl. nem csak a célbaéréshez mennék ki, hanem az egész rendezvényhez. Remek fotóriportot lehet összekalapálni a teljes versenyről: nézök, nevezések, zsűri, kisgyerekek, bemelegítés, stb.

Én AV módot használnék, ahogy itt páran írták. Az esemény jellege miatt érdemes a biztonság miatt rövidebb záridőre törekedned, ezért told fel az iso-t pár értékkel, ne foglalkozz a zajbuzzik halálhörgésével. Ha bizonytalan a technikád, addig is menj ki egy út mellé és gyakorolj, ingyen van.

Ha kész vagy, otthon a pc-n válogass. A technikailag használhatalan képeket dobd ki, az ismétlődő témákból is dobd ki a gyengéket. A nagyon előnytelen grimaszos képeket is dobd ki, te se szeretnéd, ha így jelennél meg egy weblapon. Törekedj arra, hogy a képeidből csak a jók maradjanak meg, azt mutasd meg, a többieknek nem kell okvetlen látni a vacak képeidet. (igen, mikor megnézel egy fotókiállítást, azt mondod: húú, ennek a palinak minden képe milyen jó... pedig az ő kiváló 100 képe mögött is van még ezernyi vacak kép, de ki tudta válogatni a legjobbakat)

És persze olvasni, olvasni.... sok jó fotós blog van magyar nyelven is.

2017. szept. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha rövidre állítod a záridőt (pl 1/2000), akkor nem fognak bemozdulni az alakok, viszont ehhez kell jó nagy blende (minimum 3.5 alatti)
2017. szept. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!