Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tartalék MILC fényképezőgép...

Tartalék MILC fényképezőgép esti fotózáshoz?

Figyelt kérdés
Most egy Lumix FZ200-as bridge gépet nyúzok, amivel jó világításnál nagyon elégedett vagyok, de erősen gondolkodom egy második kamerán, hogy magasabb ISO mellett is elfogadható képeket lőjek (pl. alkonyatkor, vagy olyan helyeken, ahol nem szabad vakuzni). Alsóbb árfekvésű milcek közül melyiket javasoljátok? Persze olvastam pár tesztet, de személyes véleményeknek is örülnék, mondjuk mennyire megbízható a gép 1-2 éves használat után, kijönnek-e típushibák, normális a hazai support, stb.
2017. júl. 13. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tartaléknak MILC-et? Ha meglátod a képminőség-beli különbséget, egyből elsődleges gép lesz belőle. Szerintem ezt vedd figyelembe vásárlás előtt...
2017. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Na ezért vettem FZ1000-ret, nem kell két géppel, meg mindenféle objektívekkel küszködni....
2017. júl. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A 4/3-os gépekkel kb. 1000es ISOig teljesen elfogadható a képminőség de még 1600ason sem veszélyes a zaj


De ha erre hajtasz akkor egy fényerős obit is érdemes venni ami meg plusz 60 ezer


Amúgy érdemes kipróbálni hogy mit tud egy zajszűrős funkcióval rendelkező szoftver mert sok lóvét spórolhatsz vele

2017. júl. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy minőségibb kategória a milc, de az FZ200-at nagyon szeretem a zoom és a fix f2,8 fényereje miatt. Tényleg csak egy kisméretű, kis obis gépet keresek, amit bedobok a táskába, ha elindulok mondjuk egy esti buliba, de mégis értékelhető fotókat készít, és nem ilyen pár tízezer forintos egyszerű automata készülék.
2017. júl. 13. 15:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, én is szeretnék egy olyan autót, ami 400-500 lóerős, de gazdaságos a fenntartása és alkalmas mindennapi munkábajárásra, csak ilyen nincs.


Ha fontos számodra a nagy érzékelő (minimum APS-C) a jó éjszakai képek miatt, akkor drága lesz. Pont. Ha pedig drágsa lesz, egyrészt nem fogod bedobálni a bulibamenős táskába, másrészt a Panaszonicot előbb-utóbb elfelejted.

2017. júl. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy zsebben hordozható gépet beszerezzek, ami bármilyen ócska körülmények között használható képeket készít, az engem is vonzott, de eleve 1.8 vagy 2.0 kezdő fényerejű objektívekkel felszerelt kis gépből kevés van, ami volt, annak a képminősége meg semmire sem volt jó.

800 vagy 1600 ISO mellett az 1.8 fényerővel és az 1/40 záridővel sem sokra megy az ember sötétben.

No meg az ilyen objektív ritkán zoom, a nagylátószöggel igencsak bele kell mászni a témába...

Én erről letettem.

Bár 600x800-as felbontásban a monitor szélét kiütően messzire húzott zajcsökkentő csúszkával is felismerhető, hogy mit ábrázol a kép...

2017. júl. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az egyetlen ötletem egy erősen használt (és ennek megfelelően olcsó) dslr egy szintén olcsó, fix fényerős obival.


Nyilván ennek is vannak hátulütői (nincs zoom, ismeretlen várható élettartam), garancia hiánya - viszont létezik. Ellentétben a te elképzeléseddel (olcsón fényerős zoom és nagy érzékelő).

2017. júl. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is a #7-es véleményét adom. Annyival kiegészíteném, hogy minél újabb a gép, valószínűleg annál jobb zajkezelés szempontjából. Különben nem csak DSLR, hanem MILC is jó lehet APS-C szenzorral (mondjuk valami Sony) + egy adapter és egy régebbi manuál fényerős lencse (50/1.4-ek szoktak lenni 20 körül), és azzal már lehet valamennyire sötétben fotózni.
2017. júl. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, csak az occó tükrösöknél és obiknál ( canon L alatt például ) nem szabad feledni a velejáró színhibákat, torzulásokat..kompromisszumokat.

Meg kell tanulni iso 100-400 közt fotózni és tökre mindegy a gép.Éjszaka nem kell sportot lőni...aki akar, az mélyen a zsebébe is nyúljon;)


A kis panáknál sajnos zajosabb az érzékelő egy dslr-hez képest, de az obija piszok jó mindnek és egy L-est is szégyenít olykor.

2017. júl. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket mindenkinek. Valszeg tényleg használtan szedem össze a készletet. Buli alatt persze nem a sörözés-fekvehányás megörökítését értettem, csak mondjuk egy koncertre pratikusabb lenne kisméretű gépet vinni:)

Meg nyilván működhet a Lumix is, ha jó hosszú záridővel fotózom, de ott kézből esélytelen a dolog, főleg ha egy kőnél mozgékonyabb elem is megjelenik a képen.

2017. júl. 14. 00:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!