Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

Ajándékba szeretnék venni a páromnak, mert ha valahova megyünk mindig fotozgat telefonnal, nincs különösebb hobbija de szerintem, ha lenne egy fényképezője akkor ellene vele és biztos örülne neki. Karácsonyi ajándéknak gondoltam igazából.. nem tudom hol, milyen típusút vegyek, fókusz meg tükör nem értek egyáltalán hozzá.. olyanra gondoltam ami usb-s és feltudjuk rakni gépre a fotokat, nem elő hívós meg szalagos(nem tudom minek hívják :) ) igazából első sorban ha mennénk nyaralni vagy csak kirándulni arra jó legyen. Gondolom nem jön ki egy 20-asból de azért nem szeretnék 100-ast kidobni rá.. majd talán idővel :)

Vicces,bunkó emberek kíméljenek!

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. szept. 30. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Az attól függ,hogy milyen telefonja van.Mert ugye felesleges olyan gépet venni,ami gyengébb képminőséget produkál,mint a telója...
2017. szept. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lenovo vibe c
2017. szept. 30. 14:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik,hogy annak olyan szódával elmegy képminősége van(nem véletlenül;olcsó készülék).Egy használt tükörreflexes géppel(DSLR) vagy MILC-vel járnátok jól.Persze felmerül a kérdés,hogy a párod használná-e egyáltalán és nem mondaná azt,hogy nem akarja magával cipelni.
2017. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem lusta és nem gyenge, szóval ilyet biztos nem mondana :)
2017. szept. 30. 15:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor innentől kezdve csak pénz kérdése az egész.Ha mondasz egy összeget,akkor keresek olyan gépet,ami ár/érték arányban jó.
2017. szept. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
30-ra gondoltam
2017. szept. 30. 18:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Abból "csak" ez jön ki:

[link]

Kicsit sok expo van benne.Ez rizikófaktor.De érdemes bevállalni,mert ezzel már nagyon jó képeket lehet csinálni:

[link]

2017. szept. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a problémád szerintem összetett. egyrészt fogalmad sincs, hogy a párod mit is szeretne és minek örülne. az enyém pl. kapott egy kis MILC-et az utazásokra (a sajátomat adtam oda neki használatra), de még azt is utálta cipelni, amikor csak városnézés volt és nem kifejezetten fotózni akart. elő kell venni, tekergetni kell, stb. inkább a (szerinte is vacak) mobiljával fotózott helyette, sokszor még akkor is, amikor a nyakában volt a gép.


szóval, ha nem ő mondja, hogy akar egy komolyabb gépet és ilyet meg ilyet akar, akkor szerintem nem annyira érdemes ilyesmivel meglepni, mert könnyen lehet, hogy aztán meg nem fogja használni és ez neked is, meg neki is kellemetlen érzés lehet.


a történet másik fele meg az, hogy nem szánsz túl sok pénzt a dologra. fényképezőgépeknél 30-50 ezer forintból nagyon nem jönnek ki jó gépek. újonnan csak nagyon gyenge tudású gépek jönnek ki. sokan vitatkoznak róla, hogy ezeknek egyáltalán jobb-e a minősége bármivel is egy (jobb) mobilnál. na meg azon, hogy a kényelmi faktor, hogy a mobil úgyis mindig nálad van, a (talán kicsivel jobb minőségű) fényképezőgépet meg külön cipelgetni kell vajon hozzáad, vagy elvesz az élvezeti értékből. a mobilnak az is nagy előnye, hogy a mobilos képek mindig nálad lehetnek, azonnal bárhova elküldheted, feltöltheted. a fényképezőgép USB-s letöltögetése, de még az újabbak WiFi-s áttöltése is egy plusz macera, amit ott helyben már nem állsz neki csinálni, később meg nem biztos, hogy szánsz rá időt, szóval már csak ezért is sokaknál marad a mobil fotózás a jobb gép helyett.


a mobilnál sokkal jobb minőségű gépek meg újonnan 100 körül, de inkább felette kezdődnek és a kényelmi problémák ugyanúgy megvannak bármivel, ami nem a mobilba van beépítve. már egy második mobil is plussz macera tud lenni. használtan jóval olcsóbban juthatsz jobb géphez is, de azok meg általában régebbiek, használtabbak, nagyobb a meghibásodás rizikója is, stb.


amúgy én a fotós cucc ajándékozást egyáltalán nem ajánlom senkinek, mert ha nem tudod pontosan mire is van szüksége a másiknak, akkor a legnagyobb jóindulat mellett is totál mellé lehet fogni az ajándékozással.

szerintem egyrészt inkább beszélgess el vele róla, hogy mit is szeretne, mire volna szüksége és legyen az az ajándék, hogy megveszed neki azt, amire vágyik. biztos vagyok benne, hogy ugyanúgy értékelni fogja, de talán használni jobban fogja, mintha csak úgy kap valamit.

másrészt szerintem ha csak fotózgat a mobillal és érdeklődik a dolog iránt, akkor lehet, hogy egy Mobil Fotó Tuti tippek jellegű könyv hasznosabb lehet neki elsőre. aztán lehet, hogy egy jobb mobilt érdemes venni első körben. persze ha nagyon elkötelezett és komolyan akar fotózni, akkor egy rendes fotózás alapjai könyv és egy komolyabb fényképezőgép is hasznos lehet. de akiről csak te gondolod, hogy érdekli a fotózás és nem ő mondja, annál nem biztos, hogy ezzel indítanék. ez kicsit olyan, mintha énektanfolyamra, vagy énekes válogatásra akarnád küldeni, mert szeret dudorászni a zuhany alatt.

2017. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!