Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Beírtam keresőbe, hogy "madárf...

Beírtam keresőbe, hogy "madárfotók". Az ott látható eredményhez mi szükséges leginkább?

Figyelt kérdés

Kitartás, fajismeret, fényerős, teleobjektív, vagy ezek mindegyike? Mivel lehetne legalább hasonló képeket készíteni?


Jelenleg egy D80-al kattintgatok, "fényerős" telének van egy Tamron 103A obim, de ezzel csak a nyugis madarakat lehet lekapni.

Amit nem értek, hogy még ha sikerül is egy-egy kép, akkor sem olyan éles a kivágás mint azok a képek amik neten megtalálhatóak. A legkisebb iso-n sem.


2017. szept. 30. 20:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Gondolom megint jön az általánosítás hogy olvassak fotós könyvet stb. meg mi miért van. Nem. Ezen már túl vagyok, most technikákra, ötletekre lennék kíváncsi, kinek hogy sikerül összehozni. Van ahol kedvesen fogadják az embert ha kérdez, és érdeklődik, ez jelenti azt hogy előbbre akar jutni, fejlődni szeretne. Nem fotografizni meg stb., csak saját részre, élménynek.
2017. szept. 30. 20:30
 2/5 anonim ***** válasza:

Annak elég sok oka lehet, hogy neked nem sikerül annyira élesre a kép. Válogass:


1. Bemozdult a tárgy, mert nem használtál megfelelő záridőt.

2. Túl kicsi rekeszt használtál ahhoz, hogy a teljes tárgy éles legyen.

3. Bemozdítottad a fényképezőgépet expo közben.

4. Fókuszálás után elmozdítottad a fényképezőgépet és máshova került az éles sík.

5. Nem tud ennyire éles képet kirajzolni az objektíved.

6. Fókuszhibás az objektíved vagy a vázad, esetleg mindkettő.

2017. szept. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 6-os ponton kívül ezek mind technikai dolgok amihez nyilván kell a tapasztalat is. Egyébként önmagában egy jó kép nem elég, az igazán ütős hatást az utómunka adja meg.
2017. szept. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gyanítom az 5. pont lehet végülis, pedig csak 10 mpx-ről van szó. Bár f8 + reciprokszabályt tartani se egyszerű, sok fény kell hozzá. Vagy nagy iso. Találtam egy cikket amiben a gépre + obira vonatkozó technikai kérdések ugyan nincsenek leírva, de a igen, hogy egyes fajok hogyan "csalhatók" be kerti lesre. Ezzel részemről az a bibi, hogy egy-két leshelyet megcsinálok, esetleg néha módosítok rajta, de lehet hogy 5-6 madárfajt kb. ugyanolyan szögben fotózok, akkor érződik a műhatás...
2017. szept. 30. 21:53
 5/5 anonim ***** válasza:
A leshely a kulcsa a madarászásnak. Amíg a csirke lát téged (és hidd el, lát) addig nem tudod érdemben megközelíteni.
2017. okt. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!