Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen gépet ajánlotok YouTube...

Milyen gépet ajánlotok YouTube-os videózáshoz?

Figyelt kérdés

Olyan eszközt szeretnék, amivel olyan minőséget tudnék produkálni, mint a külföldi videósok, beauty guruk...stb.

Azért gondolok itt a külföldiekre, mert nagyon kevés magyar youtuber van, aki már videózása kezdetén is hozta a szuper minőséget, míg a külföldiek már 5 évvel ezelőtt is olyan gyönyörű HD-s felvételeket rögzítettek, hogy azt mindenki megirigyelte itthon.


Tudnátok konkrét típusokat ajánlani akár kamerák, akár kompakt gépek közül?

Az ár nem számít annyira, 200-250 közötti megfelelne, de mondhattok ennél drágábbakat is.

+ Milyen objektívet ajánlotok az adott kamerához?



2017. okt. 8. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Canon 700D + fix 50mm-es f/1.8 as obi
2017. okt. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy mit használsz kezdetben, ha egy nulla a produktumod.

Ami jó, azt pocsék minőségben is szeretik-nézik és butaság a vadember piros fáklyára alapozni egy műsort...

2017. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kb. mint sorozatok, elnézem még 648x320 vagy vmi. ilyesmi felbontásban is, míg egy újabb FHB-ben sem köt le... ugyanez a youtube videóknál is. Elég beletekerni, hiába csilivili, meg akár 4k felbontású ha tart 10mp-ig a nézettségem, és még sokaké. Egyébként meg pénzt akarsz keresni vele, vagy csak büszke lenni magadra hogy van 200 ezer feliratkozód? Mindenki messiásnak hiszi magát, hogy követői vannak :) XD


Gyertek, kövessetek, halljátok szavam!

2017. okt. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mit és hogyan akarsz videózni? saját magad fogod kezelni a kamerát, magadat fogod felvenni, vagy segíteni fog ebben valaki?


jó, hogy adsz a minőségre és fontos, hogy igényes eredményt akarsz kiadni a kezedből. viszont ahogy arra utaltak, egyrészt önmagában a minőség kevés, ha nem térül meg a befektetett energia. márpedig a magyar piac kisebb, kevesebb a magyar néző és a reklám értékük is kevesebb, így kevesebb mevételt lehet vele csinálni, ha ez a célod. másrészt önmagában a technikai minőség nem minden, kell, hogy a tartalom is minőségi legyen, amit felteszel, mert ha csak szépen néz ki, az bőven kevés lehet. alapvető, hogy tudj érdekes témákat találni, helyesen és érdekesen beszélni, stb.


a minőség még technikai értelemben is összetett fogalom. egyrészt van az érzékelőnek egy képminősége, ami á.ltalában nagyban függ a fényviszonyoktól. ha van elég fény, akkor kb. akármelyik kamerának (még egy mobiltelefonnak is) nagyon jó lehet a képminősége, ha kevesebb a fény, akkor már jóval nagyobb eltérések érzékelhetők egyik-másik kamera között. aztán van az objektíveknek is több féle paramétere, ami érinti a végeredmény minőségét. pl. a nagy fényerejű objektív előnyös, mert több fényt tud átengedni, kevesebb fénynél is tudsz vele jó felvételt készíteni, ugyanakkor a mélységélessége is kisebb, emiatt csak kisebb sáv éles vele, ilyenkor nehezebb vele élesen tartani a témát, főleg ha mozog. ha meg leblendézed, hogy megnöveld a mélységélességet, akkor veszítesz a fényerőből, vagyis több fényre van szükség, így elveszíted vele a nagyobb fényerő előnyét.


sokan úgy gondolják (és én is hajlok rá, hogy egyetértsek), hogy a hangminőség még a képnél is fontosabb. ha nem annyira jó a képe egy videónak, de a hangja tiszta, jó minőségű, akkor tovább nézed azért, ha érdekel a tartalom. viszont ha pocsék a hang, akkor nem nézik sokáig, bármilyen szép is a kép és bármilyen okos dolgok hangzanak el. persze ideális esetben legyen minden jó benne. minden esetre fontos, hogy legyen a kamerához egy jó mikrofonod is a hangminőség érdekében. ha beszélős videó és zárt térben veszed fel, akkor lehet akár egy stúdió mikrofon, vagy valamilyen ruhára csíptethető megoldás is. ha szabadban (is) videóznál, akkor valami irányítottabb mikrofont érdemes keresni. plusz érdemes olyan helyen forgatni, ahol nem csak csupasz falak vannak, mert azok ritka doboz hangú, visszhangzó felveételt szoktak eredményezni.


pl. ha önmagad akarod filmezni, akkor men biztos, hogy érdemes egy nagy fényerejű obit és akár DSLR-t választani, mert erre egy kompakt, vagy akár egy telefon is lehet jobb, de mindenképpen fontos szempont lehet a kihajtható képernyő, hogy lásd, hogy mi van a képen és ne látatlanban kelljen videóznod. ha valaki más fogja kezelni a gépet, akkor a DSLR jobb választás lehet. az sem mindegy, hogy neked, vagy aki majd a kamerát kezeli milyen gyakorlottsága és tudása van ezen a téren. egy telefont, kompaktot, vagy egyszerűbb videókamerát könnyebb lehet kezelni, mint egy DSLR-t. a DSLR-ekről tudni kell, hogy nem kifejezetten videózásra találták ki, ezért általában mindenféle kiegészítőkkel szokás felszerelni őket, hogy alkalmas és jobban használható legyen videózásra. ettől az egész körülményesebbé válhat, főleg ha nem vagy gyakorlott benne.


érdemes körülnézni, hogy YouTube videósok milyen fényképezőgépekkel, videókamerákkal és/vagy telefonokkal dolgoznak, mert nyilván nekik megvannak a maguk szempontjai, hogy mit miért használnak és ezt valószínűleg meg is osztják másokkal, ha már úgyis műsort csinálnak. én már több ilyen YouTubert hallottam erről beszélni, szerintem az ő véleményeik és tapasztalataik többet számítanak ebben a témában, mint a mindenféle fényképezőgép nyomkódóké, akik itt válaszolnak, de sosem akartak még vlogolni, vagy hasonlót csinálni, csak a saját totál más szempontjaik és igényeik alapján mondanak véleményt kamerákról.


amúgy azzal is rengeteg tapasztaltot tudsz szerezni, ha elkezded azzal csinálni, amid már van. legyen az egy telefon, vagy webkamera a tabletedben, számítógépedben. a kezdő lépésekkel el lehet kezdeni kísérletezni és máris látni fogod, hogy miben merre érdemes továbblépni. mindenképp érdemes leforgatni és akár véglegesre is megszerkeszteni néhány olyan "adást", amit aztán nem fogsz publikálni, csak kísérletezésre szolgál. de az első lépésekhez az sem rossz ötlet például, ha barátoktól, vagy akár fényképezőgép/kamera kölcsönzéssel foglalkozó cégektől szerzel kölcsönbe kamerát, kipróbálod, mennyire felel meg, 1-1 videót legyártasz vele és máris van összehasonlítási alapod - meg témád is a vidókhoz, hogy mivel érdemes forgatni...

2017. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!