Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tudnátok ajánlani fényképezőgé...

Tudnátok ajánlani fényképezőgépet videózáshoz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Már évek óta szeretnék venni egy komolyabb DSLR fényképezőgépet, de eddig csak halogattam. A napokban szerencsésen leejtettem lencsére a kompakt gépem, így épp itt az ideje, hogy beszerezzek egy újat. Főleg „travel diary”-k videózására használnám -eddig Samsung S5-tel videóztam-, ezért jó lenne, ha full hd-t is fel tudna venni. Már néztem több márka gépeit(Canon, Nikon, Sony), de bizonytalan vagyok. Esetleg Ti tudnátok ajánlani 120000-150000 ft körül?

Köszi előre is! :)



2016. szept. 3. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Én vagyok az ügyeletes Panasonic Fan. Lassan kezdek unalmassá válni. Sajnos senki nem fizet, hogy itt reklámozom őket, csupán jelenlegi meggyőződésem, hogy az a bizonyos ár-érték arányt tekintve elég jó választásnak tűnik, röviden a Pana kínálja a gépeit a legolcsóbban ultrazoom kategóriában. Persze elfogadnék én is egy Nikon DL 24-500, vagy egy Sony RX10 3M gépet, de jelenleg horror váruk van.

Szóval ha nem fontos annyira a fotó minősége csak a videó, akkor Pana FZ300/FZ330, ha akarsz egy igazi családi mindenest akkor az FZ1000.

A youtubon találsz videókat.

2016. szept. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Canon 600D + Magic Lantern.
2016. szept. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
DSLR-t csak akkor javaslom, ha később hajlandó vagy ennél sokkal több pénzt beleáldozni, esetleg megélhetés szintjén foglalkozni vele. Hobbira ennyi pénzből már nagyon klassz bridge gépeket lehet kapni, praktikusabb, nagyobb a zoom, a minőségbeli eltérés pedig ezen a szinten nem jelentős.
2016. szept. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 acelsziv ***** válasza:
Miért nem beszel kamerát videózni? Mi a fenéért kell minden kis nyominak DSLR -rel villogni, mikor ki sem használják az igazi képességeit - ami a fotózás. Ráadásul ahogy valaki már mondta, kitobjektívvel a valagad kitörölheted. Egy komolyabb obi meg szintén egy százas körül mozog kezdő áron. Az alatt zoomosra nemigen érdemes beruházni. Vegyél videokamerát.
2016. szept. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt mondod " komolyabb " fényképezőgép. Hát, szerény ismereteim szerint a kérdésedben feltüntetett árért nem kapsz komolyabbat, csak egy alapszintűt, 3 szoros zoom optikával, kis fényerővel.

Egyébként a DSLR gépeket nem videózásra teremtették. Gondolom a haver mondta hogy mindenki DSLR-rel nyomul. Hát, akkor vegyél egyet és rá fogsz jönni magadtól, hogy hiba volt.

DSLR-t fotósok vesznek, mert a fotóknál érvényesül az APS-C szenzor igazi tudása. Vagyis a nagy felbontású részletgazdag fénykép készítés.

Videózáshoz nincs szükség az APS-C szenzorra !!!!!!!!!

Fölösleges. Ráadásul kevés zoom lehetőséged lesz, és ami a lényeg a legtöbb DSLR gépben nincs követő autofókusz ami elengedhetetlen a videózáshoz.

Szóval, ha sok a pénzed, ezekre saját magad is rá fogsz jönni "pár ezer" forintból.

Azt kéne tisztázni, hogy mit is akarsz tulajdon képen,milyen tudású gépre van szükséged és azt mire is akarod használni.

2016. szept. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!