Ez miért nem adja magát?

Figyelt kérdés

Adott egy objektív, régi manuális 210mm, rá is van írva hogy 11° a látószöge tele állásban, fullframe-en.

Ha kiszámolom pitagorasszal, akkor csak ~9.8° jön ki...


[link]


Az "a" a szenzor szélességének a fele:18mm

"b" a gyújtóvávolság, 210mm


És ennyi adatot megadva alfa szögre jön ki 4.9, ami 2x véve csak 9.8, nem 11...


Meg láttam már olyat is, hogy két azonos gyújtótávolságú objektív közül az egyikhez kisebb vagy nagyobb látószög volt írva. Így akkor már nem értem.



2017. okt. 15. 08:53
 1/4 A kérdező kommentje:
Közben gondolkoztam, az obi kört rajzol, és ami kívül esik a szenzoron, gondolom az is beleszámít, úgy jön ki a 11°. Jól gondolom?
2017. okt. 15. 08:55
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem úgy, hanem majdnem úgy, mert a képátlóra nézik ezt.
2017. okt. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem jól gondolod. Nem számolgatnod kellene, hanem elhinni ami rá van írva. Nyilván nem hasraütésszerűen írják rá azt az értéket.
2017. okt. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, mert ha ki tudnám számolni mennyi a látószög adott mm-en akkor tudnám milyet vegyek pontosan, hány mm-eset.
2017. okt. 20. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!