Milyet ajánlotok? (kezdő)

Figyelt kérdés

Annyira nem vagyok jártas a fényképező kategóriában, de most úgy döntöttem, hogy szeretnék vásárolni egy "komolyabb gépet". Többnyire gyerekeket, állatokat szoktam fotózni, így az gyakran elmosódik. Olyat keresek, aminek cserélhető az objektíve, jó a fókusza, stb stb. Viszont sem a márkákat sem a fajtákat nem ismerek. Tudnátok segíteni?

Tudom nem sok kritériumot adtam meg, de remélem, hogy így is tudtok segíteni. :)


2017. okt. 17. 20:29
 1/10 anonim ***** válasza:
500 ezer alatt megfelel?
2017. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szóval zseton mennyi van rá?
2017. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gondolom gyerek mellett nem vagy eleresztve anyagilag féktelenül és a 100.000ft már halál?

Ezen áron kapsz egy "játékot", ami elég e téma megismerésére.


Kezdőként egy használttal jobban jársz, aminek van még egy fél élete, mármint vagy 50.000expo hátra a 100.000-ből.

Less canon, nikon, pentax vonalon szerintem.Az alja az min ugyanolyan csak a forma más.

Keress fel boltokat, vedd kézbe őket-próbáld ki-lehet sok helyen és viszel kártyát magaddal a képeknek, hogy otthon kielemezzed és eldöntsd, melyik "jó" számodra.


Ha tükrösbe fogsz, az pénznyelő lesz, ezzel legyél tisztába és mérlegeld, hogy emlékképeknek megéri e a beruházás...

2017. okt. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ahogy a harmadik írta 100 ezernél többet nem szánnék rá, de egy használt ismegfelelne, ami nem karcos és jó állapotban van.
2017. okt. 18. 13:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha 100ezer forintod van rá akkor miért akarod cserélni az objektívet? (ha nincs mire...)
2017. okt. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem ezzel barátkozz! Nézz róla teszteket és dönts!


[link]


objektívjének jó a fényereje így nem fog bemozdulni a téma ha csak ezen múlik....

2017. okt. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy egyenlőre nincs másik objektívre pénzem, de később talán tudok venni egy jobb objektívet. Ne azt nézzük már, hogy ha most nincs pénzem, akkor miért akarok... Jobb lenne venni egy alap gépet aztán használni azt 5 évig, eladni nyolcadannyi áron mint ahogy vettem? vagy venni egy új objektívet később, és mivel nem kell testet venni hozzá, tudok többet szánni rá.
2017. okt. 18. 15:56
 8/10 anonim ***** válasza:

# 4


Canon vonalon, ez megtenné kezdetnek:


[link]


Nikon:


[link]


Pentax ( őt hagynám, már nem a régi ):


[link]


Lehetsz még a hardveraprón vagy a fórumindexen bár ezeken sok a görény mesemondó kereskedő.

Esetleg még a vatin magánszemélytől értékelések alapján.


Obik szempontjából én a canont pártolom és gép szempontjából 50D alatt nem adnám.Annak van fogása is, tarthatósága...a többi csak játék méretekkel vicc, de ez ugye kezeid méretétől függ.

A nikon se oly rossz, de fogása nem az igazi és gyártói obik sokkal drágább a canon-hoz képest.

2017. okt. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#7


Ha később akarod fejleszteni akkor Canon. De nagyon nézz utána hogy a legegyszerűbb váz meg fog e felelni az igényednek.

2017. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt egy fórum. Ezen érdemes körül nézni.


Ajánlom a 4/3-ot is (Ez a Panasonic és Olympus Mind2 jó minőség)

2017. okt. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!