Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen DSLR fényképezőgépet...

Milyen DSLR fényképezőgépet ajánlanátok olyannak akinek bridge gépe van, de már kezdi kinőni? Max 250k-ig

Figyelt kérdés

2017. dec. 4. 19:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Olyat amilyet magának választ azután, hogy addig tanult, míg magától is tudja, hogy mire van szüksége ahhoz amit fotózni szeretne. :)
2017. dec. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nikon d7100- on gondolkodom mi a veleményetek róla? Canon van hasonló referenciákkal és árral rendelkezik?
2017. dec. 4. 19:41
 3/16 anonim ***** válasza:

Elég tuti gép az egy bridge után...

De kell még majd rá objektív is. Az be van kalkulálva a költségvetésbe?

2017. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Elvileg ez Nikon AF-S 18-105mm f/3,5-5,6G DX ED VR
2017. dec. 4. 22:10
 5/16 anonim ***** válasza:
40%

Ne más mondja már meg neked, hogy mire költsd a pénzed...Legyen annyi hozzáértésed, hogy saját magad meg tudd állapítani, hogy mire van szükséged....

Ezen a szinten ez elvárható...

Én is kezdem kinőni a kompaktomat, milyen kamerát ajánlanátok max. 12 millióig? A RED Dragont néztem ki, az jó lesz nekem ?

2017. dec. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Én a helyedben megvennék egy belépő DSLR-t, a maradék pénzt pedig fix objektívekre költeném. Nyilván van különbség egy 100 és egy 250 ezer forintos váz között, de ezen a szinten nem érzékelnél ebből semmit. 1-2 fix objektív viszont képminőségben is nagy ugrást jelentene. A DSLR-nek pont az a lényege, hogy cserélheted rajta az objektívet. Kényelmes ugyan, ha egy hosszú utazózoom van rajta egész nap, de végeredményben csak picit nyújtana többet a bridge gépednél, nem érné meg váltani.
2017. dec. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem kezdd az alapokkal: miért érzed úgy, hogy kezded kinőni a mostani gépedet? mi az, amit a gép korlátai miatt nem tudsz megcsinálni és nem azért, mert te nem tudsz eleget a fotózásról, vagy a gépedről? mit vársz az új géptől, miben lesz majd több, jobb, más a mostaninál?


ha ezekre a kérdésekre nem tudsz válaszolni magadnak, akkor szerintem marhára nem nőtted még ki a bridge gépedet, csak egyszerűen változásra vágysz és nem attól várod a jobb képeket, hogy tudásban továbbfejlődsz, hanem egy új gép megvételével akarsz jobb fotóssá válni. csakhogy nem a géptől leszel jobb fotós, hanem attól, hogy tudásban és az eszköz használatában fejlődsz, hogy többet tudj kihozni magadból is és a gépből is - függetlenül attól, hogy milyen gép is van épp a kezedben.


számomra arra utal, hogy nem nőtted ki a gépedet az is, hogy a bridge gépet egy bridge gép paramétereivel megegyező DSLR-re cserélnéd le. hiszen a DSLR fő előnye a bridge géppel szemben a jobb optikai minőség LEHETŐSÉGE, hogy tudsz rá jó minőségű, nagy fényerejű, fix és egyéb obikat tenni. te viszont egy nagy átfogású általános ultrazoomot választasz hozzá, ami minőségben és lehetőségekben is pont ugyanazt nyújtja, mint egy bridge gép.


persze nem tudhatom, hogy mit tudsz és mi jár a fejedben, hiszen arról semmit nem írtál, hogy miért gondolod, hogy kinőtted a géped, miben akarsz jobb gépet és hogy milyen szempontok alapján választottad ki az új gépet és az objektívet hozzá. de ezek nélkül az infók nélkül más se fogja tudni megmondani mire van szükséged...

2017. dec. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Azért választottam ezt az obit mert olcsobb és először ki akarom tapasztalni a gépet mert szerintem nem opyan mint egy bridge sokkal több beállítási lehetőseg van benne mint egy bridge gépben kezdve a záridő, blende stb.És még vakut is akarok venni mellé (Nikon SB-700) és egy tripodot (Manfrotto MKELEB5BK-BH).

Tudnátok ajánlani obit, mert ha azt mondjatok hogy ez sz@r akkor hiszek nektek :)

2017. dec. 5. 11:08
 9/16 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy egy 28-as kulcs számú vakura van szükséged horror áron?
2017. dec. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ehhez a géphez egy sokkal frankóbb obi dukál.


Vagy vegyél olcsóbb vázat (170ezres kategória) és jobb objektívet.

Nem ismerem ezt az obit de 70ezerért ilyen nagy átfogású zoomot ritkán lehet kapni...

2017. dec. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!