Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen DSLR fényképezőgépet...

Milyen DSLR fényképezőgépet ajánlanátok olyannak akinek bridge gépe van, de már kezdi kinőni? Max 250k-ig

Figyelt kérdés

2017. dec. 4. 19:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

jav.


Nem ismerem ezt az obit de 70ezerért ilyen nagy átfogású zoomot ritkán lehet kapni jó minőségűt...

2017. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szóval 70ezerért fixet kapsz normálisat és a Nikonnak van is egy lég jó ebben az árkategóriában
2017. dec. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2017. dec. 5. 23:46
 14/16 anonim ***** válasza:

Altalanossagban minel nagyobb egy zoom atfogasa, annal gyengebb a kepminoseg. Persze vannak jobban seikrult darabok, de a fizikat nem lehet becsapni. Ez egy ekkora atfogasu obinal meg inkabb ervenyes.

Ez a mindenre jo egy kicsit, de semmire sem az igazi dolog.


A legelso valaszolonak egyebkent igaza volt.

Jo lenne tudnod, hogy mit varsz attol a geptol, amit majd veszel.

Pl. a neten nezegetve mas fotosok kepeit, ra kell jonnod eloszor, hogy melyek es miert tetszenek.

Akkor mar van mihez gepet venni.


Masreszrol pedig en nem vennek ennyire draga vazat, hanem beleposzintut vennek (esetleg egy kitobival gyakorolni), es minosegi obikat mikor mar tudom mit akarok.

2017. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

megveheted a nagyátfogású obit is. arra jó, hogy kitapasztald, hogy a nagy átfogási tartomány melyik részét használod legtöbbet, meg hogy mik a minőség korlátai. csak ne várj tőle túl fényes eredményt. illetve azért nem előnyös ezzel indítani, mert mindenképpen visszalépésnek fogod érezni, amikor utána majd kénytelen leszel elkezdeni objektíveket cserélgetni. most, hogy bridge-ről váltasz egy DSLR-re, talán könnyebb rögtön rászokni a cserélgetésre és úgy jobb minőséget is kapsz. a gyári kitobik nem véletlenül 18-55 és 55-200 körüli tartományoknál vannak megbontva. nem lehet olyan objektívet csinálni jó minőségben, ami a teljes nagy tartományt képes egyformán jó minőségben lefedni...


záridő, blende, manuális mód, stb. meg egy tisztességes bridge gépen is vannak, csak a bridge méretűre nőtt, de tudásban kompakt gépekből szokták ezeket kihagyni.


mindenesetre olvasgatni érdemes a fotózásról és ismerkedni a fogalmakkal.

2017. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 reszelo ***** válasza:

Bocsánat, nem tudom a hobbidat, de helyettesítsd be azon paramétereivel, hogy megértsd a mondatom:


Milyen hajót ajánlanátok olyannak, aki vitorlázik de már kezdi kinüni a saját hajóját? Max 10 millióig.


Milyen bridget nősz ki? Miért? Miben kevés? Biztos, hoyg kinövöd?


Kezdő hivatásos fotósként komoly megterhelést jelentett számomra, hogy a DSLR-emet akartam magammal vinni mindenhová, remélve, hogy milyen kva jó képeket fogok csinálni a családról mindenkiről.


Mondamom sem kell, hogy nem így lett, mégpedig két okból. Egyrészt nem tudtam a gépból kihozni a maximumot a családi körülmények között. Nekem a rutinom a megadott területen volt, ad-hoc karácsonyi vacsorán, villogó fényekkel, sötét ablakokkal, tripod nélkül teljesen más hozzáállás kellett, mint ingatlanfotósként megszoktam.


Másrészt az egy kilós gép, a hozzávaló objektívek alaphangon minimumának tekinthető 3-5 objektív magammal cipelése 3-4 kiló pluszt jelentett állandóan, nem beszélve a stresszről, hoyg mi van ha kilopják a kocsiból mikor csak megállok valahol, vagy valaki ráesik a fotóstáskára.


Én előbb javasolnék egy kompakt kamerát, mely a félprofi - profi szegmenst üti meg, és ezen az áron beszerezhető (az én választottam egy Fujfiilm X100F, de lehetne T vagy S is). Igaz a mondás, hogy a legjobb kamera az, amivel egyetlen pillanatot sem vagy rest megörökíteni.

2017. dec. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!