Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan fókuszáljak közelre...

Hogyan fókuszáljak közelre manuálisan?

Figyelt kérdés

Totál kezdő vagyok, kérlek szájbarágósan, egyszerűen magyarázzátok el a megoldást: (Canon 750d kamerával) szeretnék olyan videót készíteni, amiben nagyon közelről, 10-15cmről veszem a kezemben lévő dolgot. Rázoomoltam, aztán fókuszáltam éles is lett, de ha előre vagy hátra mozgatom csak 1-2cmre a kezem,akkor tök homályos lesz. Ez a közelpont miatt van ami ennél a 18-55mm lencsénél 25cm?Azért maradnék a manuális fókusznál mert az auto össze-vissza fókuszál meg hangos is. Nem ragaszkodom ahhoz hogy 10-15 cmről vegyem fel a tárgyat, de akkor milyen kameraállást használjak hogy lássam is a kijelzőn hogy mit csinálok és éles legyen a kezem? Semmiképp nem overhead kameraállást akarok hanem olyat aminél mondjuk az állvány előttem van a lábam között. Esetleg a vállam fölött de akkor nem látom a kijelzőt és kissé oldalról fog látszani a kezem, nem teljesen szemből. Vagy milyen más kameraállással lehet megoldani ezt a first person viewt? Elég nyakatekert amit leírtam de itt egy remek példa, pontosan igy szeretnem hogy látszódjon a kezem


https://www.youtube.com/watch?v=akSDjlqNpEY


2017. dec. 6. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nehéz tetten érni hogy mi is a problémád..?


Egy 25cm min. tárgytávú obi frontlencséjétől a legkisebb távolság kb. 15-17cm. természetesen az obi hosszától függ.


Ha ennél közelebbit akarsz akkor 10mm-es közgyűrűt kell használnod 55mm-es gyújtótávval.

2017. dec. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Na ja kezdem kapisgálni...


Ha nem látod a kijelzőt akkor vagy


-Fogsz egy vebkamerát, ráálítod a kijelzőre és a kamera képét nézed egy monitoron


-Vagy fogsz egy tablettet és Wifin keresztül átviszed a kijelző képét a tabletre.

2017. dec. 7. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó ötlet amit írtál, wifis is a gép es tabletem is van szóval lehet hogy ki fogom próbalni, de közgyűrű nélkül lehetetlen elérni hogy a fókuszpont előtt-mögött picivel ugyanúgy éles maradjon? Nem kell hogy tűéles legyen de picit megmozdítom a kezem és már alig lehet latni hogy mi is az a tárgy Nem létezik valami közeli felvétel mod vagy ilyesmi?
2017. dec. 8. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!