Rossmann fotóméretek?

Figyelt kérdés

Online szeretnék Rossmann-ban fényképet előhívatni.

Viszont a fotóméretekkel bajban vagyok picit, mert ahogy néztem nem feltétlen centiméterben jelenítik meg a fényképek méreteit. Aki tapasztaltabb már benn, meg tudná mondani, hogy melyik méretet kell válsztanom ha 10x15-ös és 15x25-ös méretet szeretnék kapni?


Köszönöm.



2017. dec. 18. 00:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Google -> 10 cm in inch

Minden mertekegyseg, penznem atvaltasara kepes.

2017. dec. 18. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na igen én is így kezdtem, de nem inchben van megadva...
2017. dec. 18. 03:11
 3/9 anonim ***** válasza:

1 inch = 25,4mm = 2,54cm


legalábbis az amerikai szerint


így már ki lehet számolni

2017. dec. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést


Centiméterben vannak megadva


[link]

2017. dec. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én sem értem, honnan veszed, hogy nem cm-ben vannak megadva. mindenhol úgy szokás, ahogy linkelték is, a Rossmann oldalán is így van. hol lártad te máshogyan és akkor te mit hogyan láttál?

nehéz látatlanban kitalálni, hogy te mit láttál és az mi lehetett. esetleg egy link, vagy kép ahhoz, amit te máshogyan láttál?


illetve ha egy boltban valami máshogyan van feltüntetve, lehet hogy érdemesebb és gyorsabb is őket megkérdezni róla, hiszen ők tették ki, ezért ők illetékesek benne, hogy tudják és elmagyarázzák neked, hogy mi az, miért úgy van és hogyan kell értelmezni. mi legfeljebb találgatni tudunk, de azt is csak elegendő információ alapján...

2017. dec. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

[link]



Nálam ennyi van kinn, és sehol sincs mögötte se cm se inch se semmi. Értem én, hogy aki otthon van a témában, vagy épp sokszor hivat elő talán tudja, de nekem most nem mond semmit, az, hogy 10-es például, most akkor ebből 10x15 akar lenni vagy mit szeretne jelenteni, itt a gond.

2017. dec. 18. 19:33
 7/9 anonim ***** válasza:

ez így tényleg furcsa és nem egyértelmű. valószínűleg a kép rövidebb oldalára utal és cm-ben van megadva, mivel a nagyításkor a fotópapír egy hosszú tekercsről érkezik, aminek csak az egyik oldala fix méretű, a másikat a kép nyomtatásakor vágja le a gép a kívánt méretre. ezekből a tekercsekből van 9-es, 10-es, 13-as (11-ről még nem hallottam, de létezhet az is).

a kép másik oldalát meg a fotó határozza meg, mivel nem mindenki ugyanaban a képarányban fotózik. talán legyakoribb a 3.2-es képarány, ezt használták a hagyományos fényképezőgépek is, itt jön ki a 10x15-ös méret. viszont, ha egy 4:3 vagy újabban divatos 16:9 arányú képet akarsz előhívatni, akkor a 10x15-ös képen vagy marad egy fehér csík a kép mellett (ha fit in elhelyezést választasz ki), vagy kitölti az egész képet, de akkor a kép egy része lemarad (fill in beállításnál). viszont ha nem rögzítik, hogy 10x15-ös a kép, akkor a gép meg tudja csinálni, hogy a kép egyik oldalát igazítja a papír szélességéhez, a másik oldalt meg ott vágja el, ahol elfogy a kép, így akár 10x13,5-ös képet is kinyomhat, vagy 10x35-öset egy panorámánál.


minden esetre érdemes lehet jelezned a problémádat a cég felé, hogy számodra nem egyértelmű a rendszerük. egyrészt ők tudnak biztos választ adni, másrészt talán módosítanak a rendszerükön és legközelebb már sikerül közérthetőbb, használhatóbb oldalt felkeresned.

2017. dec. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, írok nekik egy levelet. :)
2017. dec. 19. 14:14
 9/9 A kérdező kommentje:

Na jött válasz, ez a megoldás:

9-es: 9x13

10-es: 10x15

11-es: 11x17

13-as: 13x18

15-ös: 15x20

20-as: 20x30

30-as: 30x40

2017. dec. 21. 02:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!