Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Polárszűrőből megfelelő az...

Polárszűrőből megfelelő az olcsóbb vagy megéri a drágább?

Figyelt kérdés
Neve nincs terméket nem akarok venni, olcsóbb kategóriából a Polaroidra gondolok. Megfelelő lehet vagy érdemes Nikon géphez márka azonost venni drágábban?

2018. jan. 4. 11:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

#8 ilyen forrás engem is érdekelne.

#10 ez mind szép és jó és igaz, de könyörgöm, nem az esküvőjére készül a kérdező, hogy most 3-5 ezer forintért olyan döntést hozzon, amit majd egy életre megbán. :D Valahol el kell kezdeni, szerintem a Polaroid ehhez a folyamathoz tökéletesen alkalmas.

2018. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
A Polaroidokat pont, hogy ekézni szokták, a színezés-becsillanás faktor miatt. A W-Tianya Pro karikák szerintem jó kompromisszum lehetnek ár-minőség tükrében.
2018. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Köszi a sok-sok hozzászólást!


Találtam egy cikket, ha nem is a polárszűrőről, de tanulságos lehet a szűrőkkel kapcsolatban:

[link]

2018. jan. 5. 18:57
 14/22 anonim ***** válasza:

"#8: általában nem kérdés, hogy az olcsó "jól polarizál-e". Kipróbálva monitor előtt körbeforgatással elsötétül teljesen a kép. Ezt még a 900 Ft-os poláros szemüveg is jól tudja csinálni. Az olcsó szűrőknél azt szokták hibának felróni, hogy hozzáad valamiféle színárnyalatot, meg jobban csökkenti a fényerőt. Ha te háromért veszel olyant, ami mentes ezektől és egyéb más hibáktól, az pompás. Ismertté tehetnéd a forrást."


Szín árnyalatot hozzá ad, de mivel digitális képet lehet korrigálni, ezért az talán nem olyan nagy baj.

A bolt, ahol nagyon sok kedvező árú holmit lehet vásárolni, az ez volna: [link]

2018. jan. 7. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Szín árnyalatot hozzá ad, de mivel digitális képet lehet korrigálni, ezért az talán nem olyan nagy baj."


De.

2018. jan. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Van olyan opció a photoshopon, hogy color balansz... :)
2018. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van. Amivel sosem fogod tudni tökéletesen korrigálni az egyenetlenül elszíneződött képet.


Mondjuk még az egyenletesen elszíneződöttet sem. Próbáld ki, hogy bepakolsz egymás elé három filtert, csak hogy erős legyen az elszíneződés - soha az életben nem állítod vissza az eredeti színeket.

2018. jan. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nagyobb eltolódásnál már tényleg torzulnak az arányok, de kisebb eltolódást észrevehető hiba nélkül még ki lehet szedni.
2018. jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Persze, ahogy az égboltot is sötétebbre tudod húzni, vagy a füvet zöldebbre. Akkor meg minek a polárszűrő? Meg az átmenetes szürke? Meg az összes többi, nem?


Ha úgy állsz hozzá, hogy nem baj ha szar lesz a kép majd PS-ben korrigálom, akkor már régen rossz. Illetve van, akinek ez a szint megfelel...

2018. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Nikon gépemhez nem ajánlották és meg is mutatták, miért nem jó a polaroid. Végül Hoya szűrőket vásároltam, melyek nagyon jól működnek.
2018. jan. 8. 18:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!