Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fenyképezőgép vagy jó telefon?

Fenyképezőgép vagy jó telefon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Régóta nagy álmom, hogy jó (hobbi) fotós legyek, így mindig is olyan telefonokat vettem aminek jó a kamerája. Jelenleg egy LG G4-es telefonom van, aminek a manuális kamerabeállításaival nagyon megbarátkoztam és sikerült pár elég profi képet lőnöm vele. Hosszú záridős éjszakai képeket, szép tájképet és portrékat főleg.

Azonban egy jó ideje feltűntek már a telefonom korlátai, ezért szeretnék fejleszteni mindenképp.

A telefonom ér kb. 45,000 forintot, a zsebpénzem pedig 110,000. Mit ajánlotok, vegyek egy újabb és profibb telefont, ami már jobb képeket tud lőni, vagy vegyek egy DSLR vagy tükör nélküli objektíves gépet? És ha gépet veszek, akkor inkább régebbi profit vagy újabb átlagos / kezdő gépet? Főleg 50-es lencsét használnék géphez a jó depth of field miatt.8



2018. jan. 10. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Felejtsd el a telefonos fotózást, ha valóban fejlődni szeretnél akkor fényképezőgépet kell venned, azzal ugorhatsz csak szintet.

Különben csak bohóckodás megy éveken keresztül, de beletelik még pár évtizedbe mire a valódi fotós képességek lecsordogálnak a telefonokba.

Aki erre csak azzal tud reagálni, hogy de milyen szép képet csinál a telefon is, annak nem szól a válaszom.

Szerintem a dslr is felejtős, annak a világnak már lassan vége kár lenne pont most belelépni.

Én abszolut a milc-ekben látom a jövőt, és ezen a vonalon most a sony-t tartom jónak.

Bár a legtöbb fotós canon-os vagy nikon-os de szerintem mindkettő egy fura világ, ráadásul eléggé egyhelyben is állnak már egy ideje.

Szerintem a használt gép lehet egy jó megoldás, úgy ár/érték arányban kapnál egy egész jót.

Személy szerint én azt szeretem ha az alap funkciókat tudja jól egy gép, a többit kevésbé tartom fontosnak.

Éppen 10 éve kezdtem ilyesmivel foglalkozni, de még hobbifotósnak sem mondanám magam, (egyszerre videózok és fotózok) ehhez mérten nem kell se túl komolyan venni a válaszom, sem pedig lesajnálni.

Most vettem nemrég egy sony a7R3-ast, nekem most ez a szintugrás, korábban azért komolytalanabb gépeim voltak.

De azért várd meg a többi hozzászólót is, és majd árnyalódik a kép merre is indulj.

2018. jan. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem csak a gyújtótávon múlik a mélységélesség...
2018. jan. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

Azért nem jártak meg le a dslr ek.

Ha komolyan akarsz fotózással foglalkozni (ez alatt nem azt értem, hogy munka szinten hanem komoly amatőrként) akkor egy használt, legalább közép kategóriás gépet vennék. Kérdés, hogy mennyi a keret.

Canon két számos szeriák vagy akár 5d mkII, pentax k5,k3, nikont nem ismerem... Vagy ha milc et akarsz akkor az első sony a7. Ezek 200 alatt vannak (a7 az határeset,lehet picit több) ezek azért igen komoly gépek.

2018. jan. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

ha neked már feltűntek a telefonod korlátai, akkor érdemes lenne abból kiindulnod, hogy mik azok a korlátok, amik zavarnak. a telefonnal bohóckodást sem érdemes lesajnálni, csak meg kell tanulni helyén kezelni. ha valaki ésszel használja, akkor a telefon is lehet nagyon jó eszköz, különösen a határaid feszegetéséhez, tanuláshoz, kísérletezéshez. ettől persze még nem azt mondom, hogy válaszd inkább a telefont.


ha szűkös a kereted, akkor érdemes lehet használtba beruházni, mert úgy olcsóbban megkapod a nagyobb tudású gépeket, mint újonnan. ha a kereted engedi, akkor nem árt minél jobb gépet venni, ha az új helyett használtat választod, akkor akár 1-2 kategóriával komolyabb gép is beleférhet és ez akár jól is jöhet. az 50-es fix jó kezdés, persze jó mélységélesség nem csak ezzel van, viszont ezzel a legköltséghatékonyabb általában hozzáférni. meg egyébként is népszerű gyújtótávolság.


hogy MILC vagy DSLR (vagy ugye mobil) az lassan kezd olyan hitvitává válni, mint az, hogy Mac vagy Windows, Canon vagy Nikon, stb. szerintem ezeket a kérdéseket sosem szabad ilyen általános szinten vitatni. nem a gyártó, renszer, márka, gyűjtő fogalom a kérdés soha, hanem az, hogy a konkrét választásod milyen hatással jár, mik az előnyei/hátrányai számodra. gépeknél nem a kategóriákat érdemes hasonlítgatni, hanem a konkrét modelleket és azok tulajdonságait.

a MILC-nek fő előnye, hogy kisebb, könnyebb, adapterekkel nagyobb lehet vele az átjárhatóság rendszerek között, sok mindenben jobban felszereltek (pl. beépített WiFi, némelyik már USB-ről tölthető, stb).

ugyanakkor általában kisebbek az akkuik, jobban merítik, mivel mindenképpen LCD-n nézed a képet, hiszen nincs optikai kereső. nem mindegyik MILC-en van elektronikus kereső sem és napsütésben nem mindig ideális egy LCD-t nézni (pláne napszemüvegben). ha van elektronikus keresője, sok gépnek akkor is nagyon pixeles, ráadásul van, hogy késik a kép benne, gyorsabb mozgás lekövetésére nem mindig alkalmas, sőt az AF sem mindegyik gépnél kellően gyors ilyesmihez. viszont ezek nem mindegyik modellre igazak és még ha igaz is egy modellre, az nem biztos, hogy téged érintenek ezek a gondok, szóval meg kell vizsgálni, hogy neked mi felel meg.

2018. jan. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
egyébként jó fotós nem jobb géptől leszel, hanem hogy a tudásodat fejleszted és megtanulod a gépedet minél jobban kihasználni. egy jobb gép legfeljebb több lehetőséget enged neked, de neked kell megtanulni jól használni a gépet, különben csak a gép miatt nem lesznek tartalmilag jobbak a képeid, legfeljebb műszakilag lesznek nagyobb felbontásúak, részletgazdagabbak, kevésbé zajosak, élesebbek, színtelítettebbek, akármilyenebbek. viszont egy nagyon színhelyes, éles, zajmentes, részletgazdag és nagyfelbontású, műszakilag jó minőségű kép is lehet ugyanúgy pocsék kép.
2018. jan. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!