Fotózással foglalkozók! Milyen apróságok hiánya okoz nektek gyakran problémát?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy milyen apró eszközök hiánya tud néhány napos kiesést okozni a teendőiteknél, vagy mi az, ami hiánya zavaró.

Például egy átalakító, vagy objektívsapka. Ezekből milyen méretek és hasonlók? Melyek a leggyakoribb ilyen apróságok, amikből sosem elég?


Egy barátom rengeteget foglalkozik fotózással, de biztos neki is van olyan, ami nincs. Szeretném felmérni, hogy nektek mik azok, amikből vennétek és ilyen apróságok. Szeretném meglepni egy két ilyennel. Persze úgy, hogy most "adatot gyűjtök", aztán szépen felmérem a terepet nála. :D


Köszönöm a válaszaitokat! :)



2018. jan. 11. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Férfi? A férfiak a lelkük mélyén gyűlölik a hozzá nem értő által hasznosnak gondolt "ajándékokat". Márpedig a virtuális végtelenből ettől jobb minősítés nem nagyon lesz adható.

Ami a legkevésbé zavaró, az talán a

1. Sandisk memóriakártya a megfelelő típusból, megfelelős sebességgel, megfelelő kapacitással (de tényleg semmi Kingston, Adata, és egyebek, az olyan, mint a Trevira ingpulóver), kártyából mindig jól jön még egy

2. Lenspen, illetve tisztítókészlet körtepumpával, fültisztító pálcikával, cigipapírral és oldószerrel, ezek meg elhasználódnak

2018. jan. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Néha jól jöhet egy mini állvány, nálam mindig van. Ha szokott vakuval fotózni esetleg vehetsz neki egy slave vakut(Polaroid slave vaku PL-ASF18) nem egy óriási összeg , de portréknál jól jöhet, de csak akkor ha szokott vakut használni. Ez a vaku azt tudja, hogy vaku fény hatására magától elvillan , így megszünteti a nem kívánatos árnyékokat.

Vagy vegyél neki egy vaku diffuzort, de csak ha van külső vakuja: [link]

2018. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rengeteg régi objektíve van, ezekhez nem kell valamilyen eszköz, hogy a mostani gépéhez jó legyen? Úgy tudom, hogy valamilyen adapter kell. Abból milyen méret a gyakori?
2018. jan. 11. 17:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég hülyeség a kérdés, már ne haragudj, de ha apróságról van szó, az ugye nem nagy tétel, már rég megvettem.


Nem vagyok hülye - szerintem a barátod sem -, hogy valami filléres apróságot, aminek a hiáénya bosszantja, ne vegyen meg.


Ha van régi objektívje, akkor nyilván van hozzá adapter, különben minek lennének?


Legfeljebb valami fogyóeszközt tudok elképzelni, aminek örülne, de azok is olyanok, hogy ha hozzá nem értőként nem sikerül eltalálnod, hogy PONTOSAN mire vágyik, akkor szépen megköszöni, bevágja a fiókba és ott fog megrohadni.


Én három megoldást látok számodra:


1: felejtsd el a fotózást, inkább hívd meg egy sörre / sütire / pálinkára

2: ha már a fotózást erőlteted, vegyél valamit, amihez nem kell szakértelem: objektívnek látszó termoszt, valami vicces feliratú pólót, stb.

3: kérdezd meg tőle, mire vágyik.

2018. jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy középformátumú gép plusz f/0,9 obi hiánya okoz gyakran problémát:)
2018. jan. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem ez elég kimerítő lista a pozitív és negatív oldaláról is szinte minden ajándék lehetőségnek, bár szerintem a benne linkelt írás a legjobb arról, hogy miért NE adj fotós ajándékot:

[link]


személyfüggő a dolog, de szerintem inkább abból indulj ki, milyen dolgok érdeklik, mikért rajong, miket szeret és valami a személyiségével kapcsolatos dolgot adj, ne valami általános fotós cuccot, csak mert ő fotós. persze van, akinél bejön, de nem mindenkinél és fotózásban nagyon nehéz belőni, hogy pontosan mi is az, amire szüksége van.

az adapterekkel és ilyesmikkel pláne nagyon könnyű melléfogni, mert ha tényleg szüksége van rá és ért is hozzá, akkor vagy már van neki és amit adnál felesleges, vagy ha nincs, akkor meg esélyes, hogy pontosan tudja, h mire van szüksége és ha melléfogsz, akkor nem tud vele mit kezdeni.


én idén karácsonyra kaptam egy objektív formájú bögrét. eddig még csak kettőt ajándékoztam el belőle. egyelőre hever a polcon, de ennek is ez lesz a sorsa. kedvelem, akitől kaptam és értékelem a gesztust, törődést, de teljesen felesleges kacatnak tartom, amit adott és csak egy fél fokkal tartom értelmesebb ajándéknak egy nyakkendőnél. bezzeg, ha egy (szerintem) jó minőségű és praktikus kulacsot/termoszt adott volna, ami nem fotós megjelenésű, viszont rendesen zár, jól használható is, stb. azt sokkal többre értékeltem volna és akár használnám is, nem úgy, mint ezt. annak ellenére, hogy van ilyen termoszom is és azt se sűrűn használom...


szerintem a legértelmesebb ilyen ajándék egy mikroszálas objektív törlőkendő. biztos ilyen is van az embernek, de mindig jól jön belőle mégegy, hogy jusson mégegy táskába, mindig lehessen a kabát zsebében is, el is hagyhatja az ember, stb.

főleg, ha találsz valahol olyat, ami kulcstartóként felakasztható övre, táskára, vagy akár a gép nyakpátjára is. korábban a Hama árult ilyeneket, nekem is van és minden fotós rácsodálkozik, hogy mi ez és milyen praktikus, nem sok embernél láttam ilyet eddig. most a Hama oldalán se találom a termékek köztl, lehet, h meg is szüntették.

[link]


általános és nem rossz tipp a fotós könyv, főleg ha szép képek vannak benne, azt legalább egyszer esélyes, hogy végiglapozgatja az ember még akkor is, ha nem szeret olvasi. de itt is előfordulhat, hogy túl alap szintű könyvet veszel, amin már túl van, ezért bele se néz, vagy túl magas szintűt és az már nem érdekli, vagy egy olyan fotózási területről veszel neki könyvet, ami pont nem érdekli, mert ő más dolgokat szeret fotózni.


szóval vagy ismered eléggé, vagy inkább ne akarj ilyen ajándékot adni. a sörre meghívás is csak akkor jó ötlet, ha szereti a sört, sőt kávéra is csak akkor érdemes valakit meghívni, ha szokott kávézni (nálam pl. egyik sem játszik, de ha meghívsz, elárulom, mit iszom)...

,-DDDD

2018. jan. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!