Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Profi fotósok! Én most kezdek...

Profi fotósok! Én most kezdek komolyabban foglalkozni a fotózással, milyen programot ajánlotok "edit"-elésre?

Figyelt kérdés
Tudom, van a fényképezőbe is szerkesztő, de én gépbe gondoltam. Nekem járt hozzá CD-n is, de az nekem nem tetszik, elég béna. Ti miket használtok?
2017. márc. 5. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Adobe Photoshop
2017. márc. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Lightroom.


A PS a feladatok 99%-hoz túlzás, mind árban, mind képességben.

2017. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első körben azt javaslom, beszélj nyugodtan magyarul. Értjük mi a szerkeszteni kifejezést is. Hacsak nem úgy érted a kérdést, milyen programot szervezz hétvégére Editkével...


És igen, Lightroom vagy Photoshop. Hogy melyik a praktikusabb, az felhasználófüggő. Mondjuk nem ismerem a magyar árszabást, de itt Németországban a kettő együtt kerül havi 12 euróba, külön-külön drágább lenne...


Ha ingyenes megoldás kell, akkor ott a GIMP, ami majdnem annyit tud mint a PS, cserébe ingyenes.

2017. márc. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Adobe CreativeCloud Photography Plan.

Ebben havi 4-5ezer Ft-ért benne van a Photoshop és a Lightroom is, mindenre elég szinte ami a fotózáshoz kellhet.

2017. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
attól függ mit akarsz csinálni mert vannak ingyenes , viszonylag sokat tudó de nagyon egyszerűen kezelhető szoftverek utómunkához.
2017. márc. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem mondom magam profi fotósnak mert egyenlőre még nem vállalok senkinek fotózást. De viszont én Photoshopot, Lightroomot és Starstax-et használok. Ne hidd azt hogy ugyan az a Starstax mint a Ps vagy az Lr, mert ez kifejezetten arra a célra épült hogy az úgynevezett "csillaghúzós" képeket ami még szét van bontva több tíz, akár több száz képre azt egymásra pakolja és legyen belőle egy eléggé érdekes de sokszor szép képünk.
2017. márc. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!