Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen Led diodát érdemes...

Milyen Led diodát érdemes venni ha saját megvilágítást akarok, elemről?

Figyelt kérdés

A led szalag mire való? Abbol lehet ilyet készíteni? A lednél a lumen per fogyasztás számít, vagy inkább több ledet és fogyasztás Legyen arányosan kisebb? Mivel nem kész terméket akarok venni így nem tartok igényt az olyan válaszokra, hogy ha nem értek hozzá, akkor inkább..... szeretnék hozzá érteni és van hozzá érzékem, és sajat teljesítményűt és kialakítasút akarok. Na ennyit a köritésről, mit javasoltok első körben?

Egyébként fotózáshoz forgatáshoz kell, állandó fény, néhány méter hatótáv.

2 kérdés:

Ha színeset akarok vegyek direkt színeset, vagy olyan ami változtatható színű? Esetleg egyszerűbb ha valami derítő lapot használok?



2018. jan. 27. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
2018. jan. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:
73%

Elképesztően sokat kell még tanulnod mire képes leszel megvalósítani.

Fogj hozzá és gyere vissza később!

2018. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Első körben azt javasolom amit második körben ,hogy kerüld el az elektronikát nagy ívben amíg nem vagy tisztában az elketronika és a ledek működésének alapjaival.


Harmadik körben meg megspórolhatnál magadnak egy zsák tanulópénzt ha megértenéd hogy egyáltalán nem olcsóbb ma már megépíteni egy ledlámpát mint az ebayen fillérekért venni egy ilyen filmes szutykot.


Amikor bejöttek ezek a fehér 5mm es ledek én is belestem abba a hibába hogy saját magam barkácsoltam 300db ledet egy nyákra mert hogy az milyen menő lesz , persze az eladó jól járt mert vagy 20 000 ft ot ott hagytam .

Egy két évre rá már 1000 ft ért lehetett kapni a becsavarható led izzót ugyan ekkora fénnyel tehát jól becumiztattam magam.


Egy RGB reflektort készen megkapsz és olyan színt keversz a telefonoddal amilyet akarsz , ha meg akarod építeni akkor tanulhatsz még vagy 10 évet és kétszer annyiért megépítheted mint a bolti ráadásul sz a r is lesz de azért remélem nem vettem el a kedvedet :D

2018. jan. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tök jó, hogy meg akarja mindenki utáltatni velem az elektronikát :) főleg, hogy jeleztem, nem érdekel az olyan komment, hogy vegyem meg készen. Nem spórolni akarok, hanem megérteni a dolgokat, de azért köszi, hogy két fölösleges kommenttel bövítettétek ezt a kérdést.
2018. jan. 29. 17:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Megértésre két led is kezd sok lenni
2018. febr. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:

"köszi, hogy két fölösleges kommenttel bövítettétek ezt a kérdést."


Tulajdonképp a kérdésed fölösleges.

Miért gondolod, hogy bárki itt 2-3 mondatban el fogja magyarázni az elektronika alapjait?

Nézz utána a dolgoknak! Gondolom számítógép előtt ülsz, van internet elérésed, minden erőfeszítés nélkül elkezdheted a keresést.


De ha van konkrét kérdésed akkor tedd fel azt! Általános kérdéseidre általános választ lehet csak adni.


A LED szalag alapvetően 12V-os. Üzemeltetheted elemről is, de össze kell hozni neki a 12V feszültséget. Igen pazarló lesz a LED szalag ugyanis előtét ellenállásokat használ a LED áramkorlátozásához.


"Ha színeset akarok vegyek direkt színeset, vagy olyan ami változtatható színű?"


Értelmezhetetlen kérdés. A változtatható színű nem színes?

2018. febr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!