Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Háztartási gépek » Ha kisebb (250 W) 3 fázisú...

Ha kisebb (250 W) 3 fázisú motort akarok üzemeltetni egy fázisról, kondival, érdemes átkötni deltába?

Figyelt kérdés

2017. júl. 22. 21:31
 1/4 Károly Tatár válasza:
50%
Szerintem nem. Én úgy tudom , hogy 3 fázisú motor egy fázison használásával jócskán csökken a teljesítménye. Kb 1/3 lesz.
2017. júl. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Fantom83 ***** válasza:

Szerintem attól függ,h mire akarod használni pontosan!

Nekem az épített oszlopos fúrómon van 380-as motor egy fázisra kötve,valami 370W körüli a teljesítménye 3 fázison,egy fázison ennek az értéknek az 1/3-a,1/2-e.

De simán meghajtja a fúrót,olyan 15 MM-es furatoknál szoktak fulladások jelentkezni.

Ha jól tudom átkötés után nyomatékos marad a motor,persze az ékszíjtárcsák átmérőjével tudsz variálni ezen.

Pontosan mire akarod használni?

Remélem tudtam segíteni!

2017. júl. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nem érdemes.

Deltában a fogyasztás nagyobb lesz, de a tényleges erő kisebb.

Jobban jársz, ha csillagban használod, a harmadik "fázist" megfelelően nagy kondival minél inkább 120 fokos fáziseltolásra méretezzük (nem csak indításra). Ha a kondi túl nagy lenne, akkor érdemes a kondis tekercset átméretezni, nagyobb induktivitást eredményezve, úgy kisebb kondira lesz szükség.

2017. júl. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kokohoho ***** válasza:
Nem értek egyet a 3. válaszolóval! Ha csillagban 0,4kV-os egy tekercselt fogyasztó, akkor 220-ról deltába kötve kapjuk ugyanazt a voltonkénti menetszámot és ha deltában nem melegszik, akkor én úgy kötném. A nagy motorokat csillagban indítják, a kisebb indítóáram miatt, de miután kipörgött, deltába kapcsolják a nagyobb nyomatékért. Egy ilyen kismotornál minden Watt számít. Ha nagyobb az áramfelvétele és nem melegszik, akkor a plusz energiának forgatónyomatékká kell alakulnia,,,, már ha hiszünk az energia megmaradásban!
2017. júl. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!