Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek?

Milyen fényképezőgépet vegyek?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, hobbi fotós.

Természetet, állatokat, városnézéskor mindenfélét fotózok, de portrékat is készítettem már, tehát nincs konkrét dolog, hanem úgy általánosan mindent.

Eddig egy pici gépem + a telefonom van, amivel nem túl jó minőségű képeket tudtam csinálni, szeretnék vmi nagyobb, komolyabb gépet, amivel a profik fotóznak, gyönyörű képeket készítenek.

Meg az is érdekelne, hogy miket kell beszerezni mellé, milyen memóriakártyát, obikat stb.

Nagyon érdekel a téma, évek óta fotózgatok, de mondom, csak hobbi szinten, de mégis komolyan gondolom:)


Előre is köszönöm, ha segítesz!


2018. jan. 29. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Amivel a profik fotóznak az egy autó ára


Szóval jó lenne ha megadnád hogy mennyi zsozsó van rá

2018. jan. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van itt egy masina, hátha megteszi neked:


[link]

2018. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tenyleg erdekel, vegyel egy tukros gepet.

Nem kell csucskategoria, eleg egy beleposzintu is, gyari kitobival, es mondjuk egy 16 vagy 32 GB memoriakartya boven eleg (ha fotozni akarsz, nem videozni!).


Hogy hasznalt, vagy uj ezt te tudod, mit mersz kockaztatni. Muszaki dologbol velemenyem szerint teljesen zsakbamacska hasznaltat venni. Ha hosszu tavra gondolkodsz ujat vegyel - szerintem.

Szoval eleg a beleposzintu, kepminosegben alig gyengebb, mint a felsokategoria.

Viszont fontos, hogy ha egy marka mellett dontesz, akkor celszeruen annal maradsz hosszu idore Canon/Nikon, stb., ehhez veszel majd kiegeszitoket, tehat valtani nem konnyu ill. veszteseges.


Ahhoz, hogy ismerkedj vele, eleg a hozza adott kitobjektiv, ezek ma mar egyaltalan nem olyan gyengek, mint anno.


Azt irtad, hogy "gyonyoru kepeket keszitenek". Na ezekbol mentsel el, valogasd ki azt, ami nagyon-nagyon tetszik, es akkor ra fogsz jonni egy ido utan, hogy mi az a tema, ami erdekel. Milyen temajuak es milyen jelleguek azok a kepek, amit te is szeretnel kesziteni.

Kozben ragadj ra a netre, a youtube-ra es kepezd magad muszakliag. Nem art, ha tudsz angolul.


Ajanlani tudom Mark Wallace oktatovideoit, a muszaki alapokat nagyon jol elmondja (rekesz, zarido, ISO, melysegelesseg, stb.) - total kezdoknek.

Karl Taylor mar egy picit haladobb szint, az o videoi inkabb a kompoziciorol, otletekrol szolnak, joval valosagosabb helyzetekben.


Ha tetszik a portre, akkor kesobb nezhetsz Michael Zelbel-t, Damien Lovegrove-ot - ok mar joval kreativabbak.


Szelektalj magadban, hogy kinek a stilusa tesztik, es ki nem, es egy ido utan mar tudni fogod, hogy milyen obikat szeretnel beszerezni ahhoz, hogy megvalositsd otleteidet.

Mindenre jo obi nincs, mas kellhet vadfotozashoz, es mas utca fotozashoz.


Ami meg fontos: dslr-nal az obi a fo ertek, es a vaz kevesbe. Egy jo (es sajnos draga) obival gyonyoru kepeket lohetsz egyszeru vazzal is. Forditva nem.

Szoval obira kolts, ne vazra!


Vannak meg a MILC-ek, aminek nem sok ertelme van: A vaz egy picivel kisebb, de egy komolyabb obival egyutt mar alig szamit. Es joval kevesebb obi van hozza jelenleg. Raadasul dragabb is.


Ha konkret peldat akarsz, vegyel mondjuk ilyet:

[link]


De a Nikon sem rosszabb.

2018. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!