Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kinek éri meg fényképezőgépet...

Kinek éri meg fényképezőgépet venni?

Figyelt kérdés

Mostani telefonomnak is jo a kameraja, de a felretett penzembol tudnek venni egy tukorreflexes Nikont, azonban nem tudom megerne-e.

A telefon mindig keznel van, ha fotozni kene, de persze nem olyan minosegben keszit fotokat, mint egy fenykepezogep.

Most iPhone 8 plusom van, szerintetek megerne emelle venni fenykepezogepet vagy boven eleg a telefonomnak a kameraja is hobbi celra? Attol felek, hogy csak porosodna a polcomon:(


2018. jan. 30. 22:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A hobbi alatt azt ertem, hogyha megyunk valahova akkor azzal loni kepeket... bar tanulas mellett nincs sok idom ilyenekre, de nyaron lenne
2018. jan. 30. 22:28
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Ezt így nehéz megmondani. Ha nagyon általánosítani szeretnék, akkor 2 forgatókönyv szokott előfordulni az általad felvázolt esetben:


1. Emberünk megveszi első komolyabb fényképezőjét (dslr vagy milc). Aztán rájön, hogy ez nem teljesen olyan, mint a telefon, ellövöd, és kész a kép, ki kell tapasztalni a blendét, záridőt stb. Ami egy tanulási folyamat része. Emberünknek elmegy a kedve az egésztől, és az alig 100 expós gépet felteszi a netre eladni.

2. Emberünk megveszi első komolyabb fényképezőjét, rájön, hogy éppen egy új világ nyílt meg előtte, elkapja a gépszíj, reggeltől estig csak fényképezne. Vagy fényképez is. Néha éjszaka is.


Szóval ennek a kérdésnek az eldöntéséhez előbb szerintem némi önismeret kell. :)

2018. jan. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Nehéz erre válaszolni. Az biztos, akármennyire jó képeket is csinálnak a mobilok (főleg az iPhone, ami ebben verhetetlen), egy kompakt, vagy egy tükörreflexes kamerával már nem biztos, hogy fel tudják venni a versenyt. Biztos, hogy jobb képeket fogsz csinálni a Nikonnal. A kérdés az, számít-e neked az, hogy orosz kaviárt eszel-e, vagy csak dánt, ha érted a hasonlatot.
2018. jan. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem mindenkinek megéri. Hiszen ahogy írod, még a legújabb iPhone sem tud olyan felvételeket készíteni, mint egy fényképező.

Nekem olcsó telefonom van, Motorola, Angliában vettem, átszámítva kb. 35 ezer volt 1 éve. A fényképezőm szintén olcsó volt olyan 20 ezer, 8 éve vettem akciósan, mert már kifutó modell volt, tehát biztos vagy 10 éve gyártották, Panasonic, és sokkal szebb képeket készít, mint a telefonom 13 megapixeles kamerája. Tud a telefonom is szép felvételeket csinálni, ha minden klappol, fényviszonyok, stb. de a fényképezővel sokkal többféle helyzetben, körülmények között is szuper képet csinál automata üzemmódban, tehát nem kell állítgatnom. Nem is foglalkoznék a beállításokkal, ehhez nekem nem lenne türelmem, se időm.

2018. jan. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én sem értem, hogy minek a fényképezőgép. Jó telefonom van, szép képeket csinál. Férjem 2 éve karácsonyra egy Nikon gépet kért. Megkapta. Ha megyünk valahová, hozza magával. Csodás képeket csinál, itthon még filterezget, meg javítgatja. Úgyhogy neki megérte. Nekem nem kéne. 2 kicsi gyerekünk van, telefonnal jobban elkapom a spontán pillanatokat. De tudod, kinek a pap...
2018. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sőt, még a régi fényképezőm, amibe filmtekercs kellett, még a digitális időszak előtt, is szebb képeket csinált, mint a telefonom.
2018. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok, folyt köv.: abban az esetben, ha mégis úgy döntesz, hogy fényképezőt vennél, én a helyedben dslr helyett milcet, vagy prémium kompaktot választanék colos lapkával. Hobbi célra szerintem határozottan kényelmesebb mindkettő a tükrösnél, pláne, ha hordozgatni is szeretnéd magaddal.
2018. jan. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mind1 mivel fotózol ha tudod az alapokat, lesznek jó képeid!Teljesen laikusként akármit a kezedbe adhatok, nem fogsz jobb képeket készíteni mint a telefonnal.


Azoknak való a fényképező gép akiknek kevés a telefon. Annak akinek megfelel az maradjon a telefonnál. Ha nem utómunkazza a képeket, nem vágja, csak egyszerűen használja ahogy van, azoknak teljesen felesleges akar a milc akar a tükrös

2018. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha mindent meg tudsz csinálni a telefonoddal amit szeretnél akkor ne vegyél.
2018. jan. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Emlékképeidnek teljesen jó a telefon.

Szerinted van értelme 20 megapixeles, 30mb-os képeknek, amit mobilon mutiztok egymásnak?

A tárolásuk is beruházás lesz ezért, egy új háttértár sem árt.


Ha mondjuk játékból megkóstolnád a tükrösöket, akkor veszel egy 30-50e közti használt alapgépet.A 200e ft-os szett sem fog jobbat produkálni pláne a telefonodon mutizva, mert ezt teszitek.


Mint ha az első bringádat vennéd, megtanulni gurulni, kanyarodni...esni:D

Élmény a játék s ki kell próbálni, mert az élet is az élményekről szól.Kérdés, nem bánod e a kiadott pénzt érte, mert annak csak töredéke jön vissza vagy semmi, de az élmény marad:)

S ne felejtsd el, hogy cipelni se öröm a tükrös dögöket kirándulásnál;)


Annak éri meg beruházni keményen, aki komolyabban akarja használni s kiállítások, rendezvények, portfóliók...stb gyakorol, majd bevállal munkákat, ha érdemi a munkássága.

2018. jan. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!