Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép. Ti mit javasolt...

Fényképezőgép. Ti mit javasoltok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Canon Ixus 170-es fényképezőgépem volt, 2 éve karácsonykor vettem, most karácsonykor már nem működött. Januárban a márkaszervizben azt mondták, hogy nem javítható (objektívhiba, nincs hozzá MÁR alkatrész). Új fotómasinát keresek ebben az árkategóriában (40.000 Ft körül). A 170-es, míg működött, jól bevált (12x zoom, 20,0 MP, kb. ezekkel a paraméterekkel szeretnék valamit), néztem az Ixus újabb típusait, de a 190-nél már csak wifin lehet a képeket a gépre menteni, nincs kábele. Ez is szempont lenne. (Megmaradt két akksim, mivel sokat fényképezek, vettem tartalékot, mert útközben nem tudom tölteni, az sem lenne hátrány, ha az újba fel tudnám használni.) Ti milyen típust javasoltok, nektek mi vált be? Más márkától sem zárkózom el. Köszönöm a javaslatokat!

2018. febr. 3. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyébként a 190-esnek is van USB csatlakozója és adnak hozzá kábelt is.


[link]

2018. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

furcsa, hogy 2 év után nincs alkatrész hozzá, elvben 8 évig kötelező lenne minden típushoz alkatrész utánpótlást biztosítani. azt viszont nagyon is el tudom képzelni, hogy egy ilyen olcsó gép javítása már nem gazdaságos, mivel a szerelő munkadíja és az alkatrész ára többre jön ki, mint egy új gép...


ha ezek a szempontjaid, keress olyan gépet, ami megfelel a paramétereknek. az újabb Ixus pl. ilyen lehet, a WiFi meg praktikus többlet szolgáltatás. nem találkoztam még olyan fényképezőgéppel, amiről csak WiFi-n lehetne letölteni a képeket. olyannal se nagyon, amin ne lenne egy USB csatlakozó a képek letöltéséhez, sőt az újabbakat (a Canonnál is) már tölteni is lehet USB-n keresztül, akár pl. PowerBankről is utazás közben.


de ha kiveszed a memóriakártyát és egy kártyaolvasóba bedugod, akkor ugyanúgy le tudod tölteni a képeket - és érdemesebb is így csinálni, mert a gépen levő USB csatlakozó lassabb is lehet, meg drágább a javítása, ha tönkremegy.


ebben a katetóriában és árfekvésbe szerintem nincsenek komoly minőség és tudás beli különbségek. válaszd, amelyik a legszimpatikusabbnak tűnik...

2018. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem megért volna 10-20ezret is a javítása, és akkor sokáig megint jó lett volna, és nem vettem volna feleslegesen bele két akksit. Ezt mondtam is a MÁRKASZERVÍZBEN, ahol azt mondták megnézik tudnak-e alkatrészt rendelni hozzá, de nem jártak sikerrel, amit én sem értek, hisz egy 40éves autóhoz is lehet új alkatrészeket vásárolni..

Úgy néz ki akkor jobban járok, ha veszek egy modernebb Ixust :)

2018. febr. 5. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!