Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Érdemes lehet venni egy tükör...

Érdemes lehet venni egy tükör nélküli cserélhető obis gépet venni ebay-ről?

Figyelt kérdés

Gondolom ha valami nem stimmel a géppel, nem érkezik meg, vagy hibás akkor az ebay védi a vevőt?


Használt gépről lenne szó. Itthon a vázat 1.5-2x áron adják, ebay-en már 20 ezertől lenne postával.


Második gépnek használnám a dslr mellé.



2018. jan. 9. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyesmit nem vennék ebayről, nagyon lutri. Bár szoktam onnan vásárolni de csak kisebb értékű dolgokat. Amúgy igen, védi a vevőt az ebay, rajta keresztül tudod jelezni az eladónak ha valami gáz van a termékkel, szóval nem marad ki a reklamáció folyamatából, nem lehet elsunnyogni a dolgot az eladónak.

Használt gépet itthon is kapsz.

2018. jan. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én tavaly nyertem liciten egy Canon 1d mkII -t 35 ezer expoval angliából. Magyar használt piaci ár kb 60 % ért. Futár hozta 4 nap alatt itt volt.


Jó cuccokat lehet kifogni nagyon. A lényeg, hogy EU ból vásárolj mert akkor nincs vám, áfa.

2018. jan. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, jobb ha EU-ból, de már alapból ráteszik a vám és áfa költségeket... Szóval ami Japánból 20 ezer lenne + esetleg ha nem slisszol át a vámon akkor kb. 26-28 ezer, addig UK-ból vagy Németből rendelve 25-30 ezer + posta...
2018. jan. 9. 09:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha rád sóznak egy sérült vagy lehasznált darabot nem tudsz mit tenni.


Itthon még, személyes átvétel esetén megnézheted mit veszel de az ebay lutri. Ha átvertek még futni sem tudsz a pénzed után.


A te dolgod mennyit kockáztatsz....

2018. jan. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Képen látni azért hogy mennyire van rossz állapotban, és az eladó értékelései is adja magát. Ha van negatívja, általában meg szoktam nézni hogy mi miatt kapta, van hogy csak trollkodnak a vevők... Természetesen valóban sok a csaló, de azok hamar kiperegnek.
2018. jan. 9. 10:10
 6/8 anonim ***** válasza:

PayPal védi a vásárlót. Többször is kértem már vissza pénzt, mindig vissza is kaptam gond nélkül.


Ez a "vegyélj japánból milcet" nagyon olcsón meg most úgy látszik felkapott téma lett itt, már más kérdés alatt is láttam.

Amúgy mit adnak 20 ezerért a japánok? Mert én kerestem az ebayen de nem találtam ezeket a csoda olcsó szuper gépeket. Pedig nem vagyok kezdő ebayes...

2018. jan. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Komolyan kérdem, nem kötözködésből. Ennyiért lehet vennék én is egy ilyen gépet amit mindig cipelhetnék magammal. Játszósnak jó lenne :)


A vásárlási tapasztalatokról meg jól beszámolnék itt a nagyérdeműnek.

2018. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is mint minden más internetes rendelésnél, ebay-en is van 14 napos visszaküldési garancia. Ezt sok eladó 30 naposra bővíti. Másodszor: az ebay jelzi, milyen értékelést kapott eddig az eladó. Aki tízezer eladás után is 99%-os pozitív rátával bír, nem valószínű, hogy pont téged akar átverni. Végül pedig egy személyes észrevétel: én mindig meg szoktam nézni, hogy a kiszemelt típusra mennyibe kerül egy zárcsere. Legrosszabb esetben ugyanis az történhet, hogy vásárlás után 2-3 hónappal tönkremegy a zár (mert pl. kamu expot adtak meg), és nincs gyári garanciád. Ezt az összeget hozzá szoktam adni az ebay-es árhoz, és ha még így is jobban jövök ki, mintha a hazai legolcsóbb webshopon rendelném meg garanciával, akkor nagyjából semmitől nem kell tartanom.
2018. jan. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!