Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő hobbifotósként melyik...

Kezdő hobbifotósként melyik gépet vegyem meg inkább?

Figyelt kérdés

NIKON Coolpix B500 vs NIKON D3400+objektiv


Szinte semmit sem értek hozzá, de azt kérdezném szerintetek melyik lenne ideális a kezdők számára?

Attól tartok, hogyha nagyon belejönnék, viszonylag hamar igényem lenne az utóbbi, tükörreflexes masinára.

Vagy elég lenne most az előbbi bridge gép, hogy kitanuljam a dolgokat, aztán váltsak egy komolyabb gépre?


A válaszokat előre is köszönöm!:)



2018. febr. 17. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen ebből akarsz választani akkor dslr
2018. febr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!:)

Arra következtetek, hogy te másfele keresgélnél inkább:D

Tudsz mondani akkor egy számodra megfelelőbb, kezdőknek való típust?:)

2018. febr. 17. 13:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Kezdő hobbifotósként könnyen lehet, hogy három hónap műlva elszáll az ihlet és a gép ott fog megrohadni a fiókban.


Vagy lehet, hogy mikor rájössz, hogy nem elég a gombot nyomkodni, hanem egy csomó mindent meg kell tanulni, aztán még rákölteni ugyanennyit, meg utómunka, meg stb., akkor megy el a kedved, és lásd előző bekezdés.


Szóval nulla tapasztalattal, hiretelen felindulásból nem biztos hogy éredmes egy drága gépet venni...

2018. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valakivel át kell beszélned hogy mire van szükséged


Lehet hogy ideális egy alap dslr lehet hogy sokkal jobb neked egy 150000es bridge de lehet hogy elég egy 100ezres is

2018. febr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Nikon Coolpix az úgy ahogy van, felejtős. A szenzorméret egy dolog (ebben az árkategóriában az 1/2.3" az elterjedt), de hogy kb. SEMMI beleszólásod nincs a kompozícióba, minden full automata, csak kattintgatásra való... másrészt szomorúan konstatáltam, amikor láttam egy videóban, hogy még ezen is ugyanaz a fajta lassú autofókusz van, mint anno az l340-esemen, csak az idegeskedés volt vele. Slusszpoén, hogy szűrőmenet híján még egy előtétlencsét vagy napellenzőt sem tehetsz rá, holott bridge-nél szerintem ez (is) elvárható lenne. Szóval arra, hogy "kitanuld" a dolgokat, nem alkalmas.


Amúgy ha tudod magadról, hogy nem értesz hozzá, ne aszerint válassz, hogy "mert Nikon". Személy szerint Nikonból csak dslr-t vennék, még a milceiket is elhanyagolják. Ha komolyan belejössz, a belépő vázat és a kit obit is ugyanúgy ki fogod nőni, csak onnan már könnyebb lesz tovább lépni, lesz mire építened.

Ha már szóba jött, a milceket is a látóteredbe ajánlom, mielőtt döntesz. 2 bridge elfogyasztása után én is dlsr-ekkel kezdtem szemezni, de kb. minden nap áldom az eget, hogy végül milc mellett döntöttem. Azt a +/- fél kilót egy egész napos túra után megérzi az ember, másrészt részemről szempont volt az is, ne legyen feltűnően bumszli.

Mindenképpen olvass utána, nézz youtube teszteket, vlogokat ami alapján képet kaphatsz arról, hogy neked kb. mi lenne a megfelelőbb.

Kezdő bizonytalanként a használt piacról sem érdemes megfeledkezned, nagyon jó portékákat lehet nagyon jó állapotban töredék áron kifogni.

2018. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bridge-et inkább nem ajánlok, a felsőbb kategóriában sem. Súlyra, méretre a DSLR-ekkel vannak egy csoportban, azok képminősége nélkül. Lehet, hogy egy jobb kompakt egy életre kiszolgál majd, (pl. Panasonic LX100, Ricoh GR II). Ha fontos a nagyobb zoom, én is milcet választanék a helyedben.
2018. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!