Nikon Coolpix B700 vagy Panasonic Fz82?

Figyelt kérdés
A kettő közül melyiket vegyem?

2018. febr. 21. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy kategóriában van a két gép, hasonló tudással, ezért én a Panasonicot választanám az ára miatt. Itt össze tudod hasonlítani őket, ez talán megkönnyíti a döntést:


[link]

2018. febr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Olvasgattam sokat, nem tudom igaz-e de a Nikon csak 8 perc videót rögzít 4k-ban,a panasonic meg 30-at. Viszont a Nikonnak kihajtható az lcd-je,... Nehéz ügy ez :D
2018. febr. 21. 12:00
 3/6 anonim ***** válasza:

ha a videózás neked fontos szempont, akkor ennek mindenképpen érdemes utánanézned. a legtöbb fényképezőgépnél mesterségesen korlátozzák a felvétel hosszát (valahol 20 perc körül), mert ha nincs limit, akkor már videokamerának minősül és magasabb vámot/adót kell rá fizetni.

ezen kívül a technológia is korlátozhatja a gép lehetőségeit, mert pl. a 4K videó erőforrás igényesebb, jobban terheli a processzort és az elektronika többi részét, ami ettől jobban melegszik. illetve a kártya is lehet szűk keresztmetszet, egy lassabb kártyára nem tud olyan gyorsan írni a gép, ezért hamar le fogja lőni a 4K videót. kisebb felbontásban kevesebb adatot kell kiírnia a kártyára, ezért tovább bírja. erre a kártya problémára megoldás, ha jobb kártyát teszel bele. viszont a kártya aljzat is lehet szűk keresztmetszet, ilyenkor hiába teszel gyors kártyát a gépbe, mert a beleépített foglalat nem képes gyorsabban írni a kártyát.

pl. a Canon 5D mk3 és mk4-nél a CF aljzat gyorsan tudja írni a kártyát, viszont az SD foglalatba hiába teszel akármilyen gyors kártyát, mindenképpen lelövi a 4K videót néhány másodperc után, mert nem győzi a kártya sebessége.

2018. febr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ennek hol vagy hogyan tudnék utánajárni?
2018. febr. 23. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Valóban nehéz döntés!

Nekem volt Panasonic DMC-FZ18 gépem, majd Fuji FinePix HS10 (még meg is van), most Nikon Coolpix P900 a nagy kedvenc.


Amennyiben nagyon fontos neked a 4K videózás, jobban járnál egy videokamerával! A fényképezőgép, ebben a kategóriában nem helyettesíti a videokamerát. Persze, a videokamera sem helyettesíti a fényképezőgépet. Van átfedés köztük, de az kizárólag alkalmai használatra.


Panasonic-ot szerettem, de volt okom, hogy lecseréltem. Videó esetében belehallatszott a zommolás hangja, ráadásul sokszor elvesztette az élességet zommolás közben. A menüje kissé kaotikus volt a Fuji-hoz és a Nikonhoz képest. A manuális állítási lehetőségeket nagyon fejben kellett tartani, sőt, volt, hogy le kellett írnom papírra, hogy tudjam, mit, miként csináltam.

A keresőjének képe eléggé gyenge volt!

Az akkumulátor keveset bírt. Amikor vettem a gépet, még nem lehetett kapni utángyártott akkut, így jó drágán vettem pana akkut hozzá.


A Fuji ceruzaakkuval működik, így ahhoz tölthetőt elemet használok, de ha kell bárhol vehetek bele elemet. :-)


A Nikon akkuja elég sokat bír, utángyártottból is sikerült nagyon jót vennem hozzá. Sajnos, nem adnak hozzá külön hálózati töltőt, csak a gépen keresztülit. Így azt is vettem utángyártottból.


A Panasonic-nak volt lencse árnyékolója, a másik kettőnek nincs.


A Nikon P900 keresője kissé távolinak tűnik, de a képe jó. A kihajtható kereső (képernyő) viszont nagyon jó! (akárcsak a Fuji-é)

Én nem tudnék fix keresőt használni. De ez egyéni.

Ezt írtam értékelésnek:

A termék kiválasztásának fő szempontjai:

Természetesen, én is a nagyon nagy teljesítményű zoom-ot emelném ki! A Duna-part egyik oldalán állva a másikra tekintve úgy lehet fotózni, mint odaát lennénk. Ráadásul, ez még semmi! Több kilométerről is csudásan lehet fotózni. Egy új perspektívát nyújt a használónak a fényképezéshez. Állatok fotózásánál nagy előnye a távoli képalkotás, amely által nem zavarjuk fel az állatot, így természetes közegében fotózhatjuk.

Aránylag nem túl nagy képfelbontás ellenére szép, éles képeket kapunk.

Nagy távolságoknál figyelembe kell venni a légköri viszonyokat, Pl. : eső, havazás, köd, nyáron a meleg levegő hullámzása! Nagy zoom használatakor érdemes állványt használni!


Nem a legolcsóbb, de versenyképes az ára (főleg akció keretében vásárolva).

Összességében nagyon szuper fényképezőgép, félig kompakt félig profi gép, mellyel automatikus és manuális beállításokkal is lehet fotózni!


Előnyök

- Hatalmas zoom

- Nagyon sok beállítási lehetőség

- Szép, éles, kellemes színekkel teli fotók

- Gyors exponálás

- Manuális élességállítási lehetőség

- Teljes manuális beállítási lehetőség

- Nagyon jó automata módok

- Erőteljes, zoom-követő vaku

- Könnyen értelmezhető menü

- Wifi kapcsolat

- GPS helymeghatározás, POI (nevezetesség, látványosság) információkkal is

- Arcfelismerés

- Mosolyfelismerés

- Állatfelismerés (Háziállat fotózási mód akár sorozatképpel vagy ezekből egy kép)

- Távolsági fotómódok (Hold, madár)

- Infra exponáló távirányítási lehetőség (nem tartozék, külön megvásárolható)


Hátrányok

- Saját akkumulátor (nem ceruzaakkumulátoros)

- Nem jár hozzá külső, hálózati akkumulátortöltő (csak gépen keresztüli töltési lehetőség)

- Drága kiegészítők, pl. : hálózati különálló töltő, pót-akkumulátor

- Nincs hozzá és nem is lehet kapni napfény-árnyékolót

- Aránylag rövid tartószíj (180 centimmel épp, hogy jó)

- Kicsi és távoli keresőkijelző, gyenge felbontással (erős napfényben pedig ezt használja a fotós)

- Külső vaku csatlakoztatás hiánya (semmilyen módon nem vezérel külső vakut)

- Infra exponáló távirányító sajnos nem jár hozzá

- A nagy zoom mozgása miatt esővédő nem használható hozzá (ha mégis rátesszük, félő, hogy terheli a lencsemechanikát és nem lehet teljesen közelire állítani)

2018. febr. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a fényképezők esetében nagyon felkészültek a marketingesek, eddig a megapixelekkel való dobálózás ment, most a 4k-őrülettel etetik itt a jónépet. Közben az érzékelő szenzor meg maradhat 1/2.3"-es, mert azt úgyse nézi senki, aha. :D

Nem tudom, hogyan jutottunk el a Nikon Coolpix P900-ig, de annak az áráért már komoly milcet/dslr-t kapsz, tisztességes érzékelő lapkával. Sajnos-nem sajnos, de a 83x-os zoomnál és a 4k-nál szerinem még mindig fontosabb az, hogy beltéri fényeknél is jó képminőséget kapj videozáskor.

Ugyan még mindig 1/2.3" a szenzor, de a jó öreg Panasonic Lumix FZ200 még mindig jobb választás videózáshoz (kihajtható kijelző, külső mikrofon port, manuális módok). Vagy akár egy APS-C-s Sony alpha. :D

(zárójel, p.s.: Lumix G6-om van, csak a vázat vettem 60k-ért használtan, FHD50p-ben szép videókat készít ez is:

https://www.youtube.com/watch?v=xQdBqkbK9SY )

2018. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!