Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Shotgun mikorfonnal mennyit...

Shotgun mikorfonnal mennyit hallani a kamerat tarto emberbol?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, ha van egy shotgun mikrofonom, akkor aki a kamerát tartja és mondjuk mással beszelget (kozben ot filmezi) mennyit lehet hallani belole? Esetleg milyen mikrofont érdemes venni ilyen esetekre?
2018. márc. 30. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha igazi puskamikrofon, akkor a karakterisztikája szerint hátrafelé kevésbé érzéken, előre igen.

Az ilyen esetek nem tudom mit takar nálad, a kérdésből nem egyértelmű hogy mi az elvárásod.

2018. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olyan operatőrrel dolgoztatsz, aki pofázik közben? Taps-taps.
2018. márc. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak szimplan magamnak kell, vlog szeru (CSAK MAGAMNAK, NEM INTERNETRE) videokhoz, ha mondjuk baratommal beszelek
2018. márc. 30. 14:46
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt továbbra se tudom, hogy összességében el szeretnéd kerülni, vagy pont az szeretnéd, hogy tisztán hallható legyen az operatőr. Így csak annyit tudok mondani mint az #1: mivel közel vagy a mikrofonhoz, nyilván hallani lehet majd valamit, de hogy milyen minőségben, az helyzettől függ. Egy forgalmas utcán lehet hogy teljesen érthetetlen lenne amit a kamera mögött mondasz. De a mikrofon kialakítása miatt egy csendes szobában is annak lenne tisztább hangzása, aki felé irányítva van a miki.
2018. márc. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt szeretnem ha mind kettonket lehetne hallani tisztan
2018. márc. 31. 11:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Valamennyire mindketten hallatszódni fogtok, de ha azt szeretnéd, hogy ne legyen hatalmas eltérés kettőtök hangja között, akkor ahhoz kicsit ügyeskedni kell.


Ez a kép kicsit segít megérteni, hogy működik a cucc: [link]


Tehát két dolgot tehetsz: vagy függőlegesen tartod kettőtök között egyelő távolságra, vagy riporter mikrofonként használod, és mindig a beszélő felé irányítod. Utóbbi nyilván jobb minőséget fog eredményezni.

2018. ápr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na igen, csak azok eleg bonyolultak és mindig leszedni kamerárol mikrofon is macerás lenne, mondjuk egy Rode VideoMic GO-t, mert éppen ennek megvételen gondolkodom, és bár esetekben nem tudom hasznalni shoutgun mikrofon létére, de alapjaba véve szerintem jo lesz. Koszonom a valaszokat, de azért persze johet is még!
2018. ápr. 2. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!