Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megtud az ember gyokeresen...

Megtud az ember gyokeresen valtozni? Teszem azt onbizalomhianyos emberbol hatarozotta?

Figyelt kérdés
Erdekel van vajon olyan ember aki pl nagyon onbizalomhianyos zarkozott ember volt de kepes volt megvaltozni hatarozott emberre.Hogyan tud az ember ekkorat valtozni?Vajon csak akarat kerdese ez is,vagy pedig alapjaraton nem tud nagyon valtoztatni az ember a viselkedesen.Ti mit gondoltok errol? 27 f
2015. dec. 16. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Sosem voltam középponti ember, utáltam a 30 fős osztály előtt felelni, vagy órán jelentkezni.


MA 13 ember irányítok főállásban, van 8 közvetlen munkatársam, és nem gond 150 fő előtt sem improvizálni pár szót a karácsonyi vacsora keretén belül.



Szóval igen meg tud változni az ember, ha nagyon akar.

2015. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megtud, de persze nem egyik napról a másikra.

Például én régebben, gimis koromban sokkal önbizalomhiányosabb, tutyimutyibb ember voltam, mint most. Na, nem mintha most egy akkora falu bikája lennék, de azért az önértékelésem és a kommunikációs készségem felfejlődött egy sokkal nagyobb szintre. Már nem lehajtott fejjel mászkálok az utcán, nem pánikolok, ha idegenekkel kell beszélnem, sőt, manapság elég könnyen tudok barátkozni, mert sokkal közvetlenebbé, barátságosabbá és viccesebbé váltam.

Én ezt leginkább csak egy dolognak tulajdonítom: magam mögött hagytam a múltbéli mumusaimat, és kialakítottam magamnak egy olyan baráti társaságot, akikkel sokkal pörgősebbé, pezsgőbbé vált az életem és akikről tudom, hogy ugyanúgy szeretnek engem, mint én őket.

Nagyon hálás vagyok nekik, amiért így túl tudtak lendíteni a régi énemen :)

22/F

2015. dec. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Általános- és középiskolában meg sem mertem szólalni az osztály előtt, ha muszáj volt, akkor is halkan. Ma (szintén 27F) 20-25 fős csoportokat oktatok évek óta és élvezem. Nem küzdöttem le minden gátlásomat (pl. lehet egy az egyben nem tudnék leszólítani egy nekem tetsző csajt), de már elég sokat javultam (kötetlenül már beszédbe tudok elegyedni velük :) )
2015. dec. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jo olvasni amit irtok ,egy kis erovel tolti el az embert:) en elegge bizonytalan vagyok sokszor,most elsorban egy szakitas tort meg kicsit.

En alapjaraton ilyen voltam mindig de azert sokat kupaltam magamon lettek barataim ,baratnom is,nekem 20 evesen meg ezek szinte a csodaval voltak hatarosak 😀

2015. dec. 16. 19:27
 5/5 acelsziv ***** válasza:
Én is félénk voltam gyereknek nulla önbizalommal. Sokat dolgoztam a mai formámon de ma nem okoz gondot kedélyesen elcsevegni bármiféle vadidegennel, vagy akár tömeg előtt beszélni.
2015. dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!