Canon eos 1300D vagy Nikon d3400 érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok$

Fényképezőgép vásárlásán gondolkodom.

Kezdo hobbi szintű fotózásra kellene a gep.

Jelenleg Huawei P9 lite 2017 telefonom van. Ezzel is megvagzok, de syeretnek egzotikus DSLrt.

Amihez a későbbiekben 50mm 1.8/as objektívet vennék a gyári helyett.

Videózás nem fontos számomra, ezért is nem elpnz nalam, hogy a nikon 60fps felvételre kepes.

Viszont erre 3 év garancia van.

Ez mennyire számít ?

Ti melyiket vennetek hobbi célból, természet illetve ismerősöket megkérve akár portrefotozasra is.

Bocsi az ékezetek hiánya miatt.

U.I. Canonhoz tudok szerezni ettl vakut,10e Ft Kf concept markaju, Magyarországon ismeretlen márka szerintem


Melyiket érdemes vennem? Canon 117 lenne 2 darab akkumulátorral

Nikon jelenleg 139e Ft

Nem tudom eldonteni. Illetve a vásárlás is bizonytalan. Jobbak ezek, mint a telefonom?

Pro fotó módban tűrhető képeket keszit a telefonom is, emiatt vagyok bizonytalan

Persze nem a gépen múlnak a dolgok hanem rajtam.

Nem mindegz h elcseszem a képet vagy nem.



2018. ápr. 7. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jobb a telefonnál. Nem is egy kategória :D

Nézegess teszteket és úgy dönts melyik tetszik jobban.

2018. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
En Canon parti vagyok :)
2018. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

az alapján, ami a kérdésedből kiderül, kb. tök mindegy melyiket választod, mert a két gép nagyjából ugyanazt tudja, te meg nem mondtál olyat, ami szempont lenne. válaszd amelyik jobban tetszik, vagy jobb a fogása. a több gari nem hátrány, de hogy jobban megéri-e az árkülönbséget a két akkunál, az már nehéz kérdés, amit nehéz megválaszolni.


viszont mi az, amiben többet, jobbat, mást vársz a képektől, mint amiket eddig a telefonnal csinálsz? a telefonnak vitathatatlan előnye, hogy nem foglal sok helyet, mindig kéznél van, bármikor előkapod, rögtön tudod küldeni, posztolni akárkinek.

egy DSLR-el egészen más életérzés a fotózás. van, akinek jobb, mert több a lehetőség, jobb a minőség, meg a művészet, stb. aki viszont a komoly gépet is úgy akarja használni, mint a telefont, annak csak púp a hátán, mert nagy, nehéz, fárasztó cipelni, külön töltögetni, sosincs kéznél, amikor kéne, stb. barátnőm kapott egy ezeknél komolyabbat a nyarlásra, élvezettel nyomkodta, de amikor nem kifejezetten a fotózás volt a cél, sokszor mondta, hogy inkább nem cipeli, vagy én viszem, vagy a szálláson marad. amikor kezében volt a fényképezőgép, akkor is lefotózott kb. mindent a telefonjával is. a fényképezőgép képeit nekem kellett letöltenem, mert ő ilyenekkel nem bíbelődik. átküldtem neki, de azóta se foglalkozott velük, mert ez már plussz macera. a telefonos képeit meg már ott helyben átválogatta, elküldte, stb. szóval felhasználás függő, hogy mit is vársz tőle.


én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. fotózz azzal, ami a kezed ügyébe akad, legyen az egy meglévő fényképezőgép, vagy mobiltelefon és mellette kezdj el minél többet olvasni a fotózás kompozíciós és technikai alapjairól, hogy megismerkedj a fogalmakkal és az alapismeretekkel. egy idő után meg már tudni fogod majd, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.

rengeteg jó könyv van kezdőknek az alapoktól magasabb szintekig. érdemes pl. megnézni a National Geographic fotózást oktató sorozatát is, van könyvük a természetfotózástól kezdve a riporton, portrén át mindenféle fotózási területről. ha nem tudsz/akarsz könyvekből tanulni, akkor érdemes lehet elmenned egy tanfolyamra is, ahol megtanítják neked az alapokat és nem csak módszeres tanmenet, felépített tematika van, hanem személyre szabott visszajelzések, ha nem értesz valamit, meg tudod kérdezni.

sokan mondják, hogy olvass utána a neten, ezt is lehet. a neten is fent van a világ minden tudása, csak nem mindenki képes kiszűrni belőle a számára hasznosakat. szóval nem árt, ha valaki hozzáértő módon rendszerezi azt számodra, hogy boldogulni tudj vele. ezért jobbak a könyvek és tanfolyamok (főleg a kettő együtt).

meg persze nézegess nagyon sok képet és az összeolvasott tudás birtokában értelmezd, hogy hogyan készülhetett, miért pont úgy fényképezte le a fotós, stb.


más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.

miközben olvasol a fotózásról, kezdj el azzal fotózni, ami a kezed ügyébe kerül. ha van kamerás telefonod, azzal fotózz többet, fejleszd ezzel a tudásodat, figyelj oda jobban a telefonnal fotózás közben és nézd meg, hogy mások milyen csodákat képesek alkotni akár telefonnal is. attól, hogy lesz egy jobb géped, még nem lesznek feltétlenül sokkal jobbak a képeid. az odafigyeléstől, tanulástól, tőled lesznek jobbak a képeid. szóval saját magadat már egy telefonnal is elkezdheted fejleszteni.


igazából szerintem szinte teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem igazán komoly fotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. ha pedig mégsem nagyobbak az igényeid, mint amit az első géped tud, akkor nem kell második gépet venned, de emiatt nem érdemes túl komoly beruházást eszközölni az első gép vásárlásakor. ne tedd túl magasra a lécet, mert könnyen túllőhetsz a célon.


léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...

2018. ápr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem először gondold át, hogy mire használnád, milyen körülmények között. Esetleg egy fotós könyvet is elolvashatsz (pl.: Scott Kelby - The Digital Photography Book 1, 2), hátha az alapján tisztább lesz milyen funkciók kellenek neked.


Nekem D3400 van 18-55mm AF-P kit objektívvel, ez az első DSLR-em, 3 hónapjva vettem.

Eddig remekül bevált a Nikon nekem.

Amiben sokkal jobb, mint a telefon:

-Képélesség. Ugyanazt a képet megcsinálva a D3400-al és egy telefonnal (Iphone SE-vel, Moto G5-el Lumia 735-el és Huawei P10 lite-al hasonlítottam össze) ég és föld a különbség. Már mobilkijelzőn belenagyítás nélkül is élesebbnek érzem.

-A színeket is jobban eltalálja, és sokkal több lehetőség van a színprofilok/fehéregyensúly finomhangolására.

-A "tényleges felbontás" sokkal nagyobb. Mobilon nem volt sok értelme belenagyítani a képekbe akárhány megapixelt is írtak rá, ugyanis eléggé zajossá és homályossá vált a kép. Itt kb a kép 1/25-ét kivágva (5-szörös nagyítában) is pengeéles és részletgazdag a kép monitoron és mobilon nézve.

-Sokkal jobb rossz fényviszonyok között, mint egy mobil. Sokkal kevésbé zajosodik ugyanolyan ISO mellett.

-A beépített vakuja sokkal erősebb, szórtabb és természetesebbnek látszó fényt ad még direkt vakuzás esetén is. Ráadásul elegendő az ereje, hogy egy kis papírlappal a mennyezetre tükrözve is kellően megvilágítsa a tárgyat.

-Könnyebb vele gyorsan mozgó dolgokat fotózni, nappali fényviszonyok között egy rohanó kutya lábainak vagy egy madár szárnyainak a kimerevítése sem okoz neki gondot.

-A tükörnek nincs késleltetése ellentétben a mobilod kijelzőjével. (Próbáld jobbra balra mozgatni az ujjadat a mobil mögött, mikor be van kapcsolva a kamera. :-))

-Gyorsabban fókuszál.

-A háttér könnyebben behomályosítható, így a tárgy sokkal jobban elválik a háttértől.

-Ugyanakkor magas f szám választása esetén sokkal több minden van fókuszban, mint a mobilon.

-A kit objektív makróhoz is jobb, mint egy mobil. A pollen szemcséket is élesen látni a virágokról készült képeken.


Ami rögtön kijött nekem negatívumként, hogy a Nikon-ban nincsen panoráma és vaku használata esetén a minimális záridő 1/200s. (HSS-t támogató külső vaku esetén is) Így tűző napon nem igazán lehet vele deríteni, mert többnyire 1/200s alá csökken a záridő ISO100 és f/22 rekeszérték mellett is. (Persze, ha veszel egy nagyon ereős vakut és egy Natural Density Filter-t, akkor valamilyen szinten tudsz deríteni napfényben is, viszont az ND filter lerontja a képeid minőségét) Ami azt hiszem nincs a Canon-nál (nem vagyok benne biztos, hogy nincs), az a GPS jel és pontos idő szinkronizáció a mobilloddal. Bluetooth LE-vel folyamatosan szinkronzálni tudja ezeket az adatokat. Viszont képeket áttölteni csak csökkentett minőségben tud Bluetooth LE-vel, az eredeti minőségű képek áttöltéséhez átvált klasszikus Bluetooth-ra (ami több energiát fogyaszt), és rendkívül lassú. Persze ha veszel egy 200 ft-os OTG kábelt, akkor kábelen bármikor pillanatok alatt átmozgathatod a képet mobilra:-). Mobilról kábelen a Nikon limitáltan vezérelhető, képernyőképet nem képes átvinni, ahogy bluetooth-on sem.


Amúgy szerintem nagyon nagy különbség nincs közöttük. A neten található, tesztchartot 1000-szeres nagyításban néző tesztek alapján a Nikon-nak jobb a szenzor-a és a kit objektíve (18-55). A Canon meg sokkal több funkcióval rendelkezik. Érdemes megnézni, hogy az objektívek, amiket venni akarsz a géphez mennyibe kerülnek és kompatibilisek-e a vázzal. Nikonnál eléggé problémás például a fókuszmotor. Ha például az objektívben nincsen fókuszmotor, akkor csak manuális fókuszod lesz D3400-en. (Az olcsóbbik Nikon 50 mm f/1.8 objektív például pont fókuszmotor mentes)

A vakunál érdemes olvasni tesztet, hogy mennyire konzisztens a TTL, mert Nikonnál a 3rd party termékeknél sok a kompatibilitási probléma.

2018. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 vagyok

Ami viszont negatívuma a mobillal szemben a DSLR-nek, hogy selfie-re/self portrait-ra kevésbé használható. :-(

A nagyobb szenzor miatt nagyobb gyújtótávolságú objektív kell ugyanolyan látószöghöz. (A mobil kamerán kb. a 4 mm felel meg az APS-C-n a 18 mm-nek). Így kézben tartva a fényképezőt, még a legkisebb rekeszérték mellett is max 1-2 méter lesz fókuszban mögötted, ha az arcodra fókuszál. Ahhoz, hogy a végtelenig érjen a mélységélesség, egy selfie botra van szükséged, aminek meg elég masszívnak kell lennie a DSLR megtartásához, ráadásul a karizmaidnak is megfelelően erősnek kell lenniük hozzá.

Esetleges workaround megoldások:

-Egy tripod vagy gorillapod használata, de ez nem mindig megoldható.

-Nagy látószögű objektív használata, de itt ki kell vágnod a kép közepét ugyanolyan látószög mellett, ami kicsit rontja a nagyobb szenzorméret adta minőségbeli előnyt. (ráadásul elég drága megoldás:-))

(Vannak a neten Depth of Field calculator/simulator nevű eszközök, amikkel ki tudod számolni, hogy milyen messze kellene tartanod magadtól, hogy a háttér ne legyen kimosva).

2018. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"-Nagy látószögű objektív használata, de itt ki kell vágnod a kép közepét ugyanolyan látószög mellett, ami kicsit rontja a nagyobb szenzorméret adta minőségbeli előnyt. (ráadásul elég drága megoldás:-)) "


javítás:

-Nagy látószögű objektív használata, de itt ki kell vágnod a kép közepét ugyanolyan látószög eléréséhez, ami kicsit rontja a nagyobb szenzorméret adta minőségbeli előnyt. (ráadásul elég drága megoldás:-))

2018. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!