Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért nem tudok 10 percnél...

Miért nem tudok 10 percnél hosszabb videókat felvenni a digitális fényképezőgépemmel, amikor még 1 órásat is engednie kellene?

Figyelt kérdés
A típusa: Olympus VG-130. 16 gigás memóriakártya van benne. Arra gondoltam, hogy lehetséges, hogy nem megfelelő a kártya fájlrendszere, így újraformatáltam exFAT-re. Azt viszont mikor beleteszem a gépbe, formatálni akarja, olyan, mintha nem fogadná el. Mit tudok ilyenkor tenni? Talán rosszul formáztam, vagy maga a gép nem fogadja el ezt a fájlrendszert?

2018. ápr. 8. 11:18
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

Mert ennyit tud, HD-ban, 30 fps-nél.

[link]

" Videó jellemzői

1280 x 720, mJPEG; videó hossza: HD: max. 19 vagy 9,5 perc (15 vagy 30 kép/mp), SD: 34,5 vagy 17 perc (15 vagy 30 kép/mp)"

2018. ápr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :(
2018. ápr. 8. 11:25
 3/3 anonim ***** válasza:

fényképezőgépek videó felvételének technikai és jogi korlátai is vannak. egyrészt a fájlrendszerek és fájlméretek műszaki korlátokat szabnak, amit akár át is lehet hidalni, de plusz technikai erőfeszítést igényel a gyártótól, amit nem biztos, hogy minden gép kategóriában érdemes nekik megtenni.


jogilag pedig azért korlátozott, hogy egy fényképezőgép milyen hosszú videót tud felvenni, mert ha bizonyos hossznál több videóra képes (azt hiszem, hogy pont 20 perc a limit, de nem biztos), akkor már videókamerának minősül a törvények szerint és arra más vám és adó szabályok vonatkoznak, mintha csak fényképezőgép, amivel rövid videót lehet felvenni...

2018. ápr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!