Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon CoolPix A10 vagy Canon...

Nikon CoolPix A10 vagy Canon IXUS 185 vagy Sony Cyber-shot DSC-W800?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olcsó kompakt fényképezőgépet, amit könnyen zsebre lehet vágni, és nem kell neki külön táska. A fentebb írt fényképezőket néztem. 90%-ban fényképezésre, 10%-ban videózásra használnám, tehát a videó minősége nem olyan fontos, de a fényképek minősége elfogadható legyen. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ha valami nagyon jó gépet akarok, akkor nem ebben az árkategóriában keressem, ezért nem is várom el a szuper minőséget, de a kategóriában található legjobb gépet akarom választani.


Tehát a fentebb is felsorolt gépek közül szeretném a legjobbat választani, s ha esetleg van valami jobb fényképező 40.000 forintig újonnan, akkor azokat légyszíves írjátok meg.


Előre is köszönöm szépen!



2018. ápr. 8. 12:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

én nem vennék kompaktot, pláne ilyen kategóriában. nekem erre megfelel, amit a mobilom tud. a helyedben én vagy egy jobb mobilra, vagy egy komolyabb fényképezőgépre spórolnék kompakt helyett.


megoszlanak a vélemények, hogy az olcsóbb fényképezőgép vagy a mobil képminősége jobb és hogy melyik praktikusabb, jobb váalsztás. ez részben ugyanolyan hitvita, mint az, hogy melyik gyártó a jobb. próbáld ki mindkettőt azonos körülmények közt és döntsd el, melyik mennyivel jobb és hogy megéri-e neked az árkülönbséget.

technikai szinten a mobilok gyengébbek. kis méretű szenzor, kisebb, rosszabb minőségű optika, stb. technikailag a fényképezőgépek jobb minőségre lehetnek képesek - ha a fényképezőgépet nem ugyanazokból az alkatrészekből rakják össze, mint a mobilt, hogy olcsóbban adhassák. a nagyon olcsó fényképezőgépeknél pont emiatt sajnos ez egyáltalán nem biztos, hogy valóban van jobb minőség.

viszont a jobb képek nem csak a gépen múlnak, hanem azon is, hogy akinek a kezében van, mennyire ismeri és mire, hogyan tudja használni.


mindennképpen a mobil fotózás mellett szól, hogy még ha csak telefon méretű is a fényképezőgép és semmivel sem nagyobb/nehezebb, akkor is egy külön doboz, külön kell tölteni, külön kell cipelni, foglalkozni vele és ez plussz teher a telefon mellett, amit egyébként is mindig magaddal hordasz. szóval sokan pont a fényképezőgépet hagyják mindig otthon, mert "most nincs kedvem ezt is cipelni", "elfelejtettem feltölteni", "úgyis csak sétálni megyek, most nem akarok annyit fotózni". ha te nem ilyen vagy, nem zavar, hogy plusz egy dolgot cipelsz, úgy érzed, hogy többet kapsz tőle, mint a mobiltól, akkor vegyél fényképezőgépet. olyat, aminek a tudása és minősége megfelel neked.


a döntés és a szempontok kialakításának felelőssége viszont a tiéd. neked kell tudni, hogy mire és hogyan akarod használni, mire van szükséged és mi mennyit ér meg neked. hogy minek mennyirre jó (és főleg számodra megfelelő) a minősége, azt meg ellenőrizd le és döntsd el, hogy neked mi felel meg jobban. végső soron úgyis neked kell megfelelnie, nem nekünk, szóval a te véleményed a döntő, nem a miénk!


szerintem keress teszteket, méginkább teszt képeket és hasonlítsd össze, hogy mit tudnak, melyik tűnik neked jobbnak. ha van rá lehetőséged kérj valakitől kölcsön és próbáld ki magad a saját élethelyzeteidben, hogy amire te használod majd, arra mennyire felel meg.

2018. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!


Jelenleg egy Huawei P8 Lite-om van, a kategóriában szerintem még mindig nagyon jó, azért szeretem, mert bárhol tudok vele egy képet csinálni, bár szeretnék jobban megismerkedni a fényképezőgépekkel, tehát ezért szeretnék egy olcsó, de árkategóriájában a legjobb kompaktot. Számomra nem plusz gond a fényképező, azért is jobb egy telefontól, mert az olcsóbb mobilokban nincsen optikai zoom, ha van is, az max. 2x-es. Néztem telefonokat is, például a Xiaomi Mi A1 fényképező tekintetében nagyon tetszik, azt mondják, hogy nem a legjobb a fényképezője, de a kategóriájában kiemelkedő minőségű. Bár számomra annak a mérete túlságosan is nagy (5,5"-os + még kávák), szóval ezért kilőve. A zoomja is 2-szeres, míg a Canon-nak 8x-os, szóval zoom tekintetében a fényképezőgép a nyerő. Viszont a telefonban tényleg az a jó, hogy nem csak egy fényképező, hanem egy multifunkcionális eszköz. Gyorsan megszerkeszthetem rajta a fotókat, és egyből fel is tölthetem: ez az olcsóbb kompaktokban nincsen benne. Viszont engem ez annyira nem zavar, a jelenlegi készülékem is bőven jó a számomra, szóval inkább a fényképezőgép mellett döntenék. Néztem a Canonról videókat, fotókat, valahogy inkább afelé hajlok. Egész jó videót és fotót csinál, persze ha nem egy csúcsgéphez, DSLR-hez vagy MILC-hez mérem. A Nikont kilőttem, mivel eléggé gyenge, meg már régebben volt 2 Nikon a családban, és mindkettő elromlott, az egyik viszonylag hamar. (bár még megvannak) Sony-val kapcsolatban nincs tapasztalatom, de a Canonokról már azért többet tudok, más ismerősöm is azt mondja, hogy válasszam azt, és valahogy nekem is az tetszik jobban, mind minőségileg (kép és videó), mind formatervileg.


Tehát a Canon lesz a nyerő, de még más véleményére is kíváncsi lennék. :)

2018. ápr. 9. 18:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Én belefutottam a 810-es Sony-ba. Az objektív előnézete szemcsés, a képek sem jó minőségűek, a kezelőfelület túlságosan lebutított minimalista, a lebutítás ellenére nagyon nehéz kezelni a fénybeállításokat. S a kép nem útközben hibásodott, mert utólag néztem meg Médiában és ugyanolyan. Küldtem is szépen vissza. 30.000 körül ez röhej a Sony-tól, régen 22.000 körül profi Samsung kompaktot vettem.

Én még nagyon régen a Samsung előtt egy Nikonnal szintén megjártam, azóta kerülöm azt is. Jelenleg ilyen árban csak az Ixus-t tartom megfelelőnek és azt is választottam a Sony helyére.

2019. máj. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!