Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha egy fényképezőgépen van...

Ha egy fényképezőgépen van wifi, akkor az okostelóról vezérelhető? Legalább az alapfunkciók?

Figyelt kérdés

vagy ha nem, akkor mire szolgál?


azért nem értem, mert ugyanakkor árulnak hozzá infrared távirányítót is, de van külön softvere is amit mobilra lehet telepíteni szal akkor nem értem a dolgot.

(sportkameránál pl látom is a képet + tudom is indítani, leállítani a saját aplikációjával, de lehet h nem mindig ezt jelenti a wifi funkció?)


2018. ápr. 18. 21:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Én sem értem a dolgot.

Hogy miért titkolod a típusát.

Kitaláljuk?

2018. ápr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alapvetően azért tesznek wifit egy gépre, hogy azonnal megoszthasd a fotókat (persze először át kell küldeni mobilra, a kamerákon nincs internet). Másrészt meg a vezérlés miatt, ehhez valóban az adott gép appját kell a mobilra telepítened. A mobil app általában több funkciót enged szabályozni, mint a sima távirányító.
2018. ápr. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A wifis appok ráadásul gyakran elég lassúak, van egy kis késleltetés - az adatforgalom miatt - a telefonon történő gomblenyomás és a tényleges expozícoió között.


Egy kábeles vagy infrás távkioldó esetében ilyen nincs.

2018. ápr. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

ja értem, szal akkor azzal is működik, max kicsit késlekedve ...


nem titok a típusa, csak mivel többnél is látom, mindegy melyiket írom, de pl a Sonyknak ugye elég jól ismert a mobil appja, pl egy RX10-nél nem tudom mennyire, milyen funkciók irányíthatók mobilról.

(azt írtam h sportkameránál sajnos csakis a REC start/stop és ennyi, de nem tudom h esetleg komolyabb fényképezőgépnél más is ....)

2018. ápr. 19. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!