Canon eos 1200D vagy Canon eos 100d melyiket vegyem használtan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kinéztem használtan kettő gepet.

Canon eos 1200d tavaly vásárolt, még garanciális.

Nem sok expo kB 3000-4000(maximum)

18-55mm Is objektivvel

Ár: 60e ft


Canon eos 100D

Kettő éve vásárolt. Eladó szerint kB 8-10ezer expo

Helios objektív és hozzá egy átalakítót adna.

Gyári objektív nincs hozzá! Vagyis az árba nem adja.

Ára: 70e Ft

Helios objektív nélkö, csak maga a váz 65e Ft-



De mindenképp m2-es foglalattal rendelkező Helios objektívet teszek fel rá, mert portrézásra alkalmasabb, mint a gyári. Illetve marha drága pl egy f/1.8-as Canon 50mm STM objektív. Young no lenne 10e ft kínából, de inkább hagyjuk azt.


Csak hobbi fotózásra kellene a gép, javarészt manuális módban, értem ezalatt a fókuszt is használnám.

Videózás nem fontos, ha az lenne az érintőkijelző(Canon 100D már elég indok lenne, hogy azt válasszam)



Válaszokat előre is köszönöm :)



2018. ápr. 20. 21:07
 1/3 A kérdező kommentje:
M42-es foglalattal*
2018. ápr. 20. 21:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a leírt adatok alapján az 1200D-t választanám. A Heliost ebay-en megkapod 10 ezer Ft környékén, tehát árban ugyanott vagy (max pár ezerrel léped túl), mint a 100D esetében, cserébe van egy alig használt garanciális géped, és a 18-55-ös obival legalább kirándulásra, családi fotóra is tudod használni (csak a heliossal ez nem igazán menne).


De fontos amit az elején írtam, hogy a "leírt adatok alapján" tudom ezt javasolni. Használt termékeknél ugyanis mindig akkor lehet jól dönteni, ha teljes mértékben informáltak róluk, nincsenek félreértések, elhallgatott hibák/hiányosságok.

2018. ápr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én is az 1200D mellett voksolok.

Már csak azért is, mert

Garanciális

Alig használt(fiatal lány használta videózásra, anyja pedig néha fényképezett vele)

Gyári objektív(használtan is 15-20 között van minimum ez az objektív.


De 100d ehhez képest

Nagyobb kijelzőfelbontás(kereső használatakor édesmindegy

Érintőkijelző (bár ez csak videózáskor előny)

Jóval több expo

Idősebb termék

Nem gyári objektív

Nem garanciális

Illetve kis mérete nem biztos, hogy kezemre állna.

2018. ápr. 21. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!