Canon EOS 1100D-ről mire érdemes váltanom?

Figyelt kérdés

Még nincs pénzem illetve nagyon elvi szinten van az ötlet, mert évek alatt keveset fejlődtem, nem foglalkoztam vele eleget.

Most azonban szorgalmasabb szeretnék lenni és felmerült bennem az új váz gondolata.

Amit várnék: gyorsabb fókuszálás (már ami a vázon múlik, esetleg a gép szoftvere), több fókuszpont, úgy általában modernebb szoftver és jobb képminőség.


A 3 számjegyűek között érdemes nézelődni? Tudnak annyi pluszt, amiért érdemes a pénzt kiadni?



2018. máj. 6. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:

"Még nincs pénzem illetve nagyon elvi szinten van az ötlet"

Akkor ne is foglalkozz pontos tipussal, mert fél év múlva már új modellek jönnek.


"mert évek alatt keveset fejlődtem, nem foglalkoztam vele eleget. Most azonban szorgalmasabb szeretnék lenni és felmerült bennem az új váz gondolata."

Hiba. Foglalkozz szorgalmasabban a meglévővel.


"Amit várnék: gyorsabb fókuszálás (már ami a vázon múlik, esetleg a gép szoftvere), több fókuszpont, úgy általában modernebb szoftver és jobb képminőség."

A fükuszálás sebessége nem igazán a vázon múlik, sokkal töbet számítana egy USM objektív. A több fókuszpont csak parasztvakítás. A jobb képminőség pedig megintcsak az objektíven múlik elsősorban.


"A 3 számjegyűek között érdemes nézelődni? Tudnak annyi pluszt, amiért érdemes a pénzt kiadni?"

Nem. Neked még nem.


Ne a jobb, drágább váztól várd azt, hogy jobb képeket készítesz. Gyakorolni, fejlődni kiválóan alkalmas az 1100D is. Akkor kell majd vázat váltanod, ha már pontosan tudod, miben kevés, miért kevés, mire van helyette szükséged.


De előbb a kitobjektív(ek)et kell lecserélni. Azon múlik a fókuszálás sebessége és a képminőség.


És gyakorolni. Nem mondogatni, hanem tényleg. Olvasni, jutyúbot nézni, tanulni, gyakorolni. Ettől leszel jobb, nem az új váztól.

2018. máj. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Alapvetően értelek, de nem kell kérdésből rögtön feltételezni, hogy a másik milyen szinten áll, megkérdőjelezni, mennyit gyakorol.


Amúgy az egyik objektívem USM motoros, a kit mondjuk hagyományos, lassabb is.

2018. máj. 7. 08:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de nem adtáél meg konkrét információkat, így kénytelen vagyok a kérdésed alapján megítélni, hogy vajon mennyi ismerettel rendelkezel.


Azt meg, hogy nem foglalkoztál vele eddig eleget, te magad állítottad.


De ha zavar, nevezhetlek mindjárt mesternek is. Nekem mindegy.

2018. máj. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Leragadni egy ponton neked kell. A minőség, szolgáltatások és az ár között nyilván van egy laza összefüggés, és bármelyikre rámutatsz, mindig lehet azt mondani, hogy: ennyi pénzt még hozzáraksz, akkor kapsz egy jobbat. Gondolatban végig lehet sétálni a lépcsőkön egészen a csúcsig. Szóval leragadni neked kell valamelyik stációnál.

A több kókuszpontnál csak egy a baj, hogy egy modellen belül a középsőt kivéve a többi az plotykászabb. Hogy mennyivel, na, az jó kérdés, de például az 1,2 milliós 5D mark4-nél is csak a középső oszlop nagyobbik része dupla pontosságú ferde keresztes, ésígytovább. Persze, kommersz objektíveknél ez nem nagyon számít, hiszen az autofókuszt arra a mélységélességre találták ki, de sötétben kezd nyűgössé válni a dolog. Az 1D sorozatnál van olyan, hogy a szélén levő is ugyanolyan érzékeny.

A feldolgozó processzor is általában jobb minőséget ad, ha fejlettebb (napfényben ez szintén elég keveset számít).

2018. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!